استقبال از پیکرهای مطهر ۶۰ شهید دفاع مقدس درمرزخسروی
 

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیرو‌های مسلح از ورود پیکر‌های مطهر ۶۰ شهید دوران دفاع مقدس از مرز خسروی به خاک کشورمان خبر داد.

سردار سید محمد باقر زاده گفت: پیکر‌های پاک این شهدا با انجام تشریفات خاص از مرز خسروی وارد کشورمان شد.

او افزود: اکثر این شهدای تازه تفحص شده از ارتشیان جمهوری اسلامی ایران و شماری دیگر هم مربوط به نیرو‌های بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در قبال تحویل پیکر‌های مطهر این شهیدان، اجساد ۸۰ عراقی نیز به مسئولان این کشور تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: این شهدا در عملیات کربلای۶، مسلم‌بن عقیل(ع) و تک دشمن بعثی به شهادت رسیدند.

او گفت: در توافق سه جانبه‌ای که هفته گذشته بین ایران و عراق و با حضور صلیب سرخ جهانی در اربیل عراق برای تبادل پیکر شهدا و اجساد عراقی‌ها انجام گرفت مقرر شد امضای نهایی این توافقنامه در مرز خسروی با حضور مقامات عراقی انجام شود که این امر با امضای توافقنامه از سوی طرفین انجام شد.

مراسم وداع با این شهیدان گرانقدر دیشب در سرپل ذهاب و در جوار مرقد احمد بن اسحاق(ع) برگزارشد.‏

‏* تشییع پیکر ۱۰ شهید در اصفهان ‏

شهروندان شهید پروراصفهانی با لاله‌های شهیدخود وداع کردند.‏

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مراسم تشییع ۱۰تن از شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس پس از ۳۶ سال چشم انتظاری خانواده‌های آنان و همزمان با برگزاری مراسم صیانت از حریم خانواده با عنوان «اصفهان به رنگ خدا» عصرامروز با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور اصفهان در میدان امام(ره) به سمت چهارراه شکرشکن برگزار می‌شود.

جعفر عسگری افزود:۹ تن از این شهدای والامقام سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان و یک تن دیگر ۱۰اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسیدند.

همچنین در میان خانواده شهدای شناسایی شده، یک خانواده ۳ شهیدی و یک خانواده ۲ شهیدی حضور دارد.

عملیات رمضان در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان با رمز یا صاحب الزمان(عج) ادرکنی، مصادف با ۲۲ تیرسال۱۳۶۱به عنوان نخستین عملیات نظامی پس از آزادسازی خرمشهر با فرماندهی مشترک ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عملیاتی شلمچه و شرق بصره انجام شد.

دراین عملیات رزمندگان اسلام در ۵ مرحله و از چهار محور به سمت دشمنان بعثی یورش بردند و رزمندگان اصفهانی در قالب ۳ لشکر با فرماندهی حاج حسین خرازی نقش مهمی را ایفا کردند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ