افتتاح طرح‌های عمرانی شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری
 

شیراز – خبرنگار اطلاعات: معاون اول رئیس‌جمهوری، کشور را لنگرگاه امنیت منطقه دانست و گفت: برخی کشورهای همسایه ما کج فهم هستند و نمی‌دانند که اگر امنیت در ایران نباشد، همسایگان نیز ضرر خواهند کرد و امنیت نخواهند داشت.

اسحاق جهانگیری در آیین بهره‌برداری از بخشی از ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) شیراز افزود: کشور ما در منطقه پرآشوبی واقع شده است که ثبات و امنیت در آن وجود ندارد و هدف از ایجاد تمامی ناآرامی‌ها در این منطقه، برهم زدن آرامش ایران بوده که خوشبختانه تاکنون محقق نشده است.

وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی در یک سال گذشته مبنی براینکه مردم ایران ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را نخواهند دید، گفت: آمریکایی‌ها بدون برنامه این حرف را نمی‌زدند و برنامه‌ریزی‌ها و تصورات آنها حکایت از این داشت که امسال پایان کار جمهوری اسلامی است.‏

جهانگیری اضافه کرد: مردم ایران خدایی دارند که در مواقع حساس دست این مردم را گرفته و از سختی‌ها عبور داده است.‌معاون اول رئیس‌جمهوری اظهار داشت: خوشبختانه رهبری هوشمند کشور ما را هدایت می‌کند و مردم و مسئولان نیز با درایت، روند را به گونه‌ای مدیریت کردند که جشن ۴۰ سالگی انقلاب در سراسر این کشور برگزار شود.

معاون اول رئیس‌جمهوری بر این‌که باید امید و اعتماد اجتماعی بازسازی شود تأکید کرد وگفت: مسئولان باید به ضعف‌های خود اعتراف کنند و مردم نیز قطعاً می‌دانند که تمامی این تصمیم‌گیری‌ها ولو اینکه اشتباه بوده، برای کمک به پیشرفت‌های کشور است و آنچه در این شرایط مهم است این است که نظام کارهای بزرگی در طول ۴۰ سال گذشته انجام داده و راه پیش رو نیز روشن است و هیچ افق تیره‌ای وجود ندارد.

وی تعداد طرح‌های عمرانی بهره‌برداری و کلنگ زنی شده در ایام دهه فجر ۹۷ را زیاد عنوان کرد و اظهار داشت: فارس استان پر ظرفیتی است که قادر است مشکلات خود و حتی استان‌های اطراف را نیز حل کند که دلیل اصلی این ویژگی ممتاز نیز نیروی انسانی متخصص در این استان است.

جهانگیری خطاب به مسئولان استان فارس گفت: مشکلات پیش روی زیرساخت‌های اصلی استان فارس نظیر بزرگراه شیراز ـ اصفهان باید به جد پیگیری شود تا این بزرگراه در سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه فاینانس راه آهن شیراز ـ بوشهر در هفته‌های اخیر در هیات دولت مصوب شده است افزود: مواجهه با خشکسالی و تأمین آب آشامیدنی شیراز نیز امر مهمی است که شخصاً دستور پیگیری آن را در شورای عالی آب کشور دادم و لازم است در این باره و همچنین در زمینه احیای تالاب‌های استان فارس پیگیری‌های لازم انجام شود، چون نباید بگذاریم تالاب‌های اطراف شهرهای بزرگ در ایران و خصوصا شیراز نابود شود، چرا که مشکلات زیست محیطی در پی آن ایجاد خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری اضافه کرد: شیراز باید در میان شهرهای ایران در رأس قرار داشته باشد و اگر مقداری نیز عقب افتاده است، باید سریعاً جبران شود، چون به گفته اهالی این دیار شیراز قبل از انقلاب اسلامی در جایگاه نخست شهرهای بزرگ کشور قرار

داشته است.

وی گفت: در سال پایانی دولت اول تدبیر و امید ۲ میلیارد دلار برای خرید واگن برای مترو کلانشهرها اختصاص پیدا کرد که سهمی از آن نیز به مترو شیراز تعلق گرفته است و اکنون این ظرفیت در مترو تهران وجود دارد که اگر واگن و رام قطار(هر رام ۵ واگن) در اختیار قطار شهری این کلانشهر قرار گیرد ظرفیت مسافر خود را تا ۲ برابر افزایش دهد.

عصر یکشنبه تقاطع سه سطحی شهدا کُشن با

هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار و فاز یک ایستگاه مترو امام حسین (ع) شیراز با ۹۱۰ میلیارد ریال اعتبار در شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

Email this page

نسخه مناسب چاپ