الحشدالشعبی عراق خطاب به رژیم صهیونیستی: با «دُم شیر» بازی نکنید ؛ هزاران موشک به سوی شما نشانه گرفته شده است
سرویس خارجی: الحشدالشعبی عراق به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی درباره احتمال حمله هوایی این رژیم به مواضع گروه های مقاومت در عراق واکنش شدید نشان داد و خطاب به مقامات اسرائیل اعلام کرد: با «دُم شیر» (الحشدالشعبی) بازی نکنید زیرا هزاران موشک در منطقه به سوی شما نشانه گرفته شده است.
«معین الکاظمی»،از فرماندهان برجسته الحشد الشعبی در واکنش به تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله هوایی به مواضع این نیرو در خاک عراق ، خطاب به «تل آویو» اعلام کرد: با «دُم شیر» و «آتش?» بازی نکنید زیراهزاران موشک در جنوب لبنان وجود دارد که برای هدف قرار دادن اسرائیل از پیش آماده شده اند.
الکاظمی در گفتگو با شبکه خبری «رووداو» افزود: رسانه‌های اسرائیلی قصد دارند از طریق انتشار اخباری مبنی بر حمله به مواضع الحشد الشعبی در عراق، دولت عراق را امتحان کنند.وی با بیان اینکه الحشد الشعبی حق دارد از خاک عراق در برابر هر گونه تجاوزی دفاع کند، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ موضعی از الحشد الشعبی هدف قرار نگرفته است، ولی اگر این اتفاق روی دهد، پاسخ قاطعی به اسرائیلی داده خواهد شد که در ضعیف‌ترین دوران خود به سر می‌برد و در زیر آتش سنگین مقاومت جنوب لبنان قرار دارد.
این واکنش در حالی است که منابع خبری اخیرا اعلام کرده بودند که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در دیدار با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفته بود رژیم صهیونیستی قصد دارد اهدافی را در خاک عراق هدف قرار دهد که متعلق به یک گروه مسلح ( الحشدالشعبی) است.
در چنین شرایطی، «نعیم الکعود»، رئیس کمیته امنیتی در شورای استان «الانبار» عراق اعلام کرد: نیروهای آمریکایی در سه پایگاه در این استان مستقر هستند.همزمان، «کریم المحمداوی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق نیز اعلام کرد: نیروهای آمریکا تحرکات گسترده جدیدی را در برخی مناطق شمال و غرب عراق برای ایجاد پایگاه?های نظامی جدید آغاز کرده اند.
به گفته وی، نیروهای آمریکایی به تازگی تحرکات گسترده ای را در مناطق مورد منازعه میان بغداد و اربیل (موضوع ماده ۱۴۰ قانون اساسی) در استان های کرکوک و الانبار برای ایجاد پایگاه نظامی جدید آغاز کرده اند.
این نماینده پارلمان به خبرگزاری المعلومه عراق گفت: تیپ ۲۲ الحشد الشعبی به ما اطلاع داد که نیروهای آمریکایی تحرکات گسترده ای همراه با جابجایی زرهی سنگین و پروازهای مختلف نظامی در مناطق «الحویجه»، «الریاض» و «بیجی» آغاز کرده تا زمینه را برای ایجاد پایگاه های جدید فراهم کنند.از طرفی، منابع خبری به نقل از وزیردفاع استرالیا گزارش دادند: نیروهای نظامی استرالیا در عراق باقی خواهد ماند تا زمانی که ماموریت آنها تمام شود و «کانبرا» می تواند حتی در صورت عقب نشینی شتابزده آمریکا از خاورمیانه ، اقداماتش را در این منطقه افزایش دهد.
در چنین شرایطی، شیخ «همام حمودی»، رئیس مجلس اعلای عراق در سخنانی تاکید کرد:عراق زیربار فشار آمریکا برای تضعیف الحشد الشعبی نمی رود. وی گفت: ما به عبدالمهدی و وطن پرستی و شجاعت او و اعتمادی که وی به مردم و نیروهای پشتیبان خود دارد، کاملا اطمینان داریم و یقین داریم که وی اجازه این گونه مداخلات را نمی دهد.
در خبر دیگری،یک عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق اعلام کرد : به زودی هیاتی از دولت عراق به ریاست‌ «عادل عبدالمهدی»، رئیس‌جمهوری این کشور برای بررسی معافیت بغداد از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران راهی واشنگتن می شود.
در تحولات امنیتی این کشور نیز، نیروهای ارتش عراق طی عملیاتی در استان «صلاح الدین» سه تونل متعلق به تکفیری ها را کشف و آنها را تخریب کردند.طبق اعلام رسانه های عراقی، این عملیات در منطقه «جبال مکحول» واقع در استان صلاح الدین انجام شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ