امام جمعه کرمان: برکت بنگاه‌های اقتصادی باید در سفره مردم احساس شود
کرمان – خبرنگار اطلاعات: امام جمعه کرمان تاکید کرد: برکت وجود بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در استان، باید در سفره مردم احساس شود‎.

‎حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی در دیدار استاندار کرمان، با اشاره به فراوانی بنگاه‌های اقتصادی در استان گفت: در گام نخست باید خیر و برکات این بنگاه‌ها به استان برسد و در پیشرفت کرمان نقش آفرین باشد‎.

‎وی اظهار داشت: در استان کرمان به بخش سیاسی به طور جدی توجه شده است و گاهی اوقات آنقدر پرحجم بوده که بخش اجرایی را تحت تاثیر خود قرار داده، لذا امید است با ایجاد توازن منطقی بین بخش‌های سیاسی و اجرایی در این حوزه هم برنامه ریزی مناسبی انجام شود‏‎. ‎او با تاکید بر ایجاد تحول اقتصادی جدی در استان افزود: استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی و پیشرفت دارد که توجه به دانشگاه‌ها یکی از راه‌های رسیدن به توسعه اقتصادی است و در این زمینه استان کرمان از نظر کمی و تعداد دانشگاه‌ها در حد خوبی قرار دارد و باید به کیفیت کار در این دانشگاه‌ها توجه بیشتری انجام گیرد‎.‎امام جمعه کرمان خشکسالی و کم آبی را از بحث‌های جدی کرمان دانست و افزود: انتظار می‌رود که مدیریت اجرایی استان به این موضوع هم حساسیت ویژه‌ای داشته باشد‏‎.

‎همچنین استاندار کرمان در این دیدار با اشاره به فعالیت معین‌های اقتصادی استان کرمان اظهار داشت: در جلسه‌ای مقرر شد معین‌های اقتصادی استان، برنامه سه ساله خود را ارائه کنند و تعداد زیادی از معین‌های اقتصادی برنامه‌های خود را اعلام کرده اند‏‎.

‎محمد جواد فدایی گفت: برخی از معین‌های اقتصادی آنگونه که انتظار می‌رود فعال نیستند که تلاش می‌کنیم یا فعال‌تر شوند یا اینکه معین‌های دیگری جایگزین آنها شوند‎. ‎به گفته وی بنگاه‌های اقتصادی نقش مهمی در توسعه اشتغال و ارتقای اقتصادی دارند و اگر سود آنها در کرمان سرمایه گذاری شود، تحولات بسیار خوبی رقم می‌خورد‏‎.

‎استاندار کرمان اشتغال، رفع فقر و محرومیت، تامین آب و توجه به مسائل فرهنگی را از اولویت‌های استان کرمان برشمرد و افزود: در مسائل فرهنگی باید در استان خیلی کار کنیم، زیرا مسائل فرهنگی گاهی زیربنای بخش‌های دیگر است‎.‎

Email this page

نسخه مناسب چاپ