ایران قهرمان لیگ جهانی کاراته شد
 

کاراته کاهای ایران با کسب ۳مدال طلا، ۲ نقره و ۷ برنز به کار خود در پنجمین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان به میزبانی ترکیه پایان دادند.

به گزارش ایسنا، پنجمین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان، از روز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ به میزبانی شهر استانبول در ترکیه آغاز شد و پس از برگزاری مبارزات در سه روز، عصر دیروز به پایان رسید. تیم ملی کاراته ایران هم در دوبخش کاتا و کومیته‌ی مردان و بانوان در این مسابقات شرکت کرد.

این مسابقات با حضور ۶۰۷ کاراته‌کا از ۶۳ کشور پیگیری شد که در پایان ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ مدال برنز برای تیم ملی ایران کسب شد.

نتایج کسب شده توسط نمایندگان طلایی ایران در این دوره از مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان با میزبانی ترکیه، به شرح زیر است:

صالح اباذری نماینده ۸۴+ کیلوگرم ایران هم در گام نخست با حساب ۲ بر ۱ مقابل “آنجلو کسیچ” از کرواسی به پیروزی رسید و در مبارزه دوم خود هم ۷ بر ۶ “مورنو شپارد” هلندی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله بعد شد. همچنین مهدی عاشوری هم در نخستین مبارزه خود با حساب ۱۱ بر ۷ از سد “نورتلیس تنیسبک” قزاقستانی گذشت و به مرحله دوم صعود کرد و توانست ۴ بر ۲ “علی جعفراف” از آذربایجان را شکست داده و راهی مبارزه سوم شود. اما در مبارزه سوم این وزن دو نماینده ایران به مصاف هم رفتند که در پایان به تساوی ۴ بر ۴ رسیدند اما با قانون سنشو، صالح اباذری برنده این مبارزه تمام ایرانی اعلام شد. اباذری در مرحله نیمه‌نهایی هم با شکست ۵ بر ۲ “آلپ‌ارسالان یامان‌اوغلو” از ترکیه راهی مرحله فینال شد. او در فینال این وزن با حساب ۵ بر ۵ با “دارنل لاردی” از هلند به تساوی رسید اما با قانون هانتی برنده این دیدار شده و سومین مدال طلای ایران در این مسابقات را از آن خود کرد.

مهدی خدابخشی نماینده ۸۴- کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود ۲ بر یک “تورگوت حسن‌اف” آذربایجانی را شکست داد و در دومین مبارزه “گوکان گوندوز″ از ترکیه را ۶ بر صفر شکست داد و به مرحله سوم رسید. او در مرحله سوم مقابل “جوجیوس زانوس″ یونانی به تساوی صفر بر صفر رسید اما با رای داوران برنده دیدار اعلام شد. مهدی قراری‌زاده هم ابتدا ۴ بر یک “الکساندر علی‌اف”روس را از پیش رو برداشت و در دوم با حساب ۷ بر ۵ از سد “والری چوبوتار” اوکراینی گذشت و به مهدی خدابخشی رسید. در این مبارزه تمام ایرانی خدابخشی توانست ۵ بر صفر قراری‌زاده را از پیش رو برداشته و راهی مرحله بعد شود. او در مبارزه نیمه‌نهایی خود “میشله مارتینا” ایتالیایی را ۲ بر صفر شکست داده و راهی فینال شد. او در این مرحله با حساب ۷ بر ۳ “برات جاکوپی” از مقدونیه را شکست داد و به مدال طلای این مسابقات دست یافت.

امیر مهدی‌زاده به عنوان نماینده ایران در وزن ۶۰- کیلوگرم، ابتدا با نتیجه ۴ بر ۰ “اولگ ملخین” از بلاروس را شکست داد و در ادامه با همین نتیجه “استپان افمنکو” روسی را از پیش رو برداشت. مهدی‌زاده در گام سوم “نناد دلوویچ” از مونته‌نگرو را ۲ بر ۱ شکست داد و در ادامه با حساب ۱ بر صفر مقابل “آنجلو کریسچنزو” از ایتالیا به پیروزی رسید تا ضمن راهیابی به فینال این وزن مدال نقره خود را قطعی کند.او در مبارزه فینال این وزن به مصاف “ایرای سامدان” نماینده کشور میزبان(ترکیه) رفت که در پایان توانست با حساب ۳ بر ۱ به پیروز رسیده و ضمن کسب جایگاه نخست، مدال طلای وزن ۶۰- کیلوگرم را از آن خود کند.‌هدایت تیم ملی مردان ایران را “شهرام هروی” و هدایت تیم ملی بانوان ایران را “لیلا بهرامی” به عنوان سرمربی در اختیار دارند.

اسامی مدال‌آوران ایران به شرح زیر است:

کومیته مردان:وزن ۶۰- کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده(مدال طلا)وزن ۸۴- کیلوگرم، مهدی خدابخشی(مدال طلا)وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری(مدال طلا)وزن ۶۷- کیلوگرم، سیدعلی کریمی(مدال نقره)وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری(مدال نقره)

مدال های برنز:طراوت خاکسار در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم، امیررضا میرزایی در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، سامان حیدری در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، کاتای تیمی بانوان با ترکیب (الناز تقی‌پور، نجمه قاضی‌زاده و شادی‌جعفری)، کاتای تیمی اصفهان با ترکیب (فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی) و تیم مرکزی با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون.

رده بندی تیمی

تیم ملی کاراته‌ی ایران توانست عنوان قهرمانی پنجمین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان در ترکیه را کسب کند.تیم ملی ژاپن مدافع عنوان قهرمانی هم با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۵ برنز عنوان نایب قهرمانی و سکوی دوم را کسب کرد.همچنین تیم ملی ترکیه که میزبان این مسابقات بود، با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز در مکان سوم ایستاد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ