بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از شهرکتاب
 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دوشنبه ۲۷ آبان از مؤسسه و فروشگاه مرکزی شهرکتاب دیدار کرد.

در این دیدار دوساعته که ظهر دوشنبه انجام شد، حجّت الاسلام سالک رئیس کمیسیون فرهنگی، حجت الاسلام نصراله پژمان‌فر و مفید کیایی نژاد نمایندگان مشهد و ساوجبلاغ، آقایان سرمست و عرب زاده دبیران کمیسیون فرهنگی، مهدی فیروزان مدیرعامل مؤسسه شهرکتاب، مژگان امجد مدیر فروشگاه مرکزی و سید محمدرضا امام‌پور مدیر مالی اداری شهرکتاب حضور داشتند.

در این بازدید مدیرعامل شهرکتاب توضیحاتی درباره مراحل راه اندازی فروشگاه مرکزی از جمله استقراض یک و نیم میلیارد تومانی از بانک داد و گفت: این فروشگاه با ویژگی ها و جذابیت های خاص و بعضاً منحصر به فرد خود نمونه و الگویی برای جذب و جلب شهروندان به امور فرهنگی و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارائه کرده است، بطوری که متقاضیان مجوز تأسیس شهرکتاب برای ایجاد فروشگاه با بهره گیری از استانداردها و نام شهرکتاب بطور معنی داری افزایش یافته است.

مهندس فیروزان همچنین فعالیت ها و بخش دیگر شهرکتاب مانند جلسات نقدکتاب، درس گفتارها، جلسات رونمایی کتاب، نذر کتاب، جشن تولدهای فرهنگی برای بزرگان علم و ادب، واردات و صادرات کتاب، نشر کتاب هرمس و نشر موسیقی هرمس را توضیح داد.

در اثنای این دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: ما ظرفیت های فرهنگی بسیاری داریم که باید از آنها استفاده کنیم مانند این فعالیت هایی که شهرکتاب با این تنوع و استقبال مردمی انجام داده است.

حجت الاسلام و المسلمین سالک پس از بازدید و شنیدن گزارش مدیرعامل شهرکتاب گفت: امروز یکی از روزهای خوب من بود. ما ظرفیت های فرهنگی و خودجوش کشورمان را کمتر می شناسیم. فعالیت شهرکتاب جرقه ای در ذهن من ایجاد کرده است تا فراخوان بدهیم برای شناسایی این ظرفیت ها.

رئیس کمیسیون فرهنگی افزود: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری سرمایه گذاری ویژه روی افزایش انگیزه و مطالعه کتاب است که تا کنون مغفول مانده است. با انجام این مهم مانند کار شهرکتاب، فرهنگ اصیل خودمان را حفظ می‌کنیم. در پایان، سالک پیشنهاد داد که شهرکتاب نوع ارتباطات با حوزه های علمیه و دانشگاه ها را در فضای مجازی گسترش دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ