بانک مرکزی: شایعات درباره یکی از بانک ها تلاش برای ضربه زدن به بازار پول است
بانک مرکزی مطالب منتشره از سوی رسانه های معاند پیرامون یکی از بانک های کشور را در جهت تلاش آنها برای ضربه زدن به بازار پول دانست.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این نهاد ناظر پولی و بانکی کشور از هموطنان خواست در این زمینه هوشیاری لازم را داشته باشند و فریب فضاسازی رسانه های معاند را نخورند.در روزهای گذشته انتشار اخبار دروغ و شایعات بی اساس در برخی جریان های خبری وابسته به دشمن، سبب نگرانی سپرده گذاران یکی از بانک های خصوصی کشور شده بود.

در همین رابطه، بانک آینده هم در اطلاعیه ای اعلام کرد: از آن جایی که بانک ها در نظام اقتصادی کشورمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ در زمان هجمه بیگانگان به ساختارهای اقتصادی کشور بیشتر مورد هدف قرار می‌گیرند؛ چنانکه در روزهای اخیر شاهد ادعاهای واهی و بی‌اساس از طرف رسانه‌ای معلوم الحال و به تبع بازنشر آن در شبکه‌های اجتماعی درباره عملکرد بانک بوده‌ایم.

در این بیانیه تاکید شده است: مدعیان و شایعه‌پراکنان این روزها همان‌هایی هستند که در طول یک سال گذشته در جنگ اقتصادی، ابزار عملیات روانی شده‌اند. آنها مدتی نظام ارزی و اقتصادی کشور و زمانی بازار محصولات و مایحتاج مورد نیاز مردم را مختل کردند و امروز نام و اعتبار بانک‌ها و کارآفرینان را مورد حمله قرار می‌دهند.

انجام مطالعات برای استفاده از بلاک چین در بانک مرکزی دبیر کل بانک مرکزی از مطالعات متمرکز این بانک برای بهره گیری از فناوری بلاک‌چین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، محمد طالبی گفت: بسیاری از مشکلات موجود در دنیای مالی فعلی مانند جعل و کلاهبرداری با سیستم Encrypt (رمزنگاری) پیشرفته‌ای که در بلاک‌چین وجود دارد، کلاً متحول خواهد شد.

وی درباره اهمیت و ضرورت بررسی‌های جدی راجع به تکنولوژی BlockChain، با بیان اینکه بلاکچین تکنولوژی جدیدی است که در دنیا مطرح شده و پیش بینی می‌شود تحول بزرگ در دنیا بعد از اینترنت باشد، افزود: پیش‌بینی می‌شود بلاک‌چین تمام ساختارهایی که توسط اینترنت ایجاد شد را وارد پاردایم جدیدی کرده و تحولات چشمگیری را رقم بزند.

دبیر کل بانک مرکزی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود که نظام مالی در عصر بلاک چین تا حد بسیار زیادی تغییر کند.بر مبنای این تکنولوژی ساختارهای مبنی بر «نهادهای اداره‌کننده نظامات مالی به صورت متمرکز» تغییر خواهد کرد و در قالب اصطلاحاً تکنولوژی بلاک‌چین اداره خواهد شد.

وی با اشاره به رمز ارزهای جهانروا ادامه داد:‌ هم اکنون کشورها به سمت رمز ارزهایهای ملی و نشنال حرکت کرده‌اند که تحولاتی را ایجاد خواهد کرد و همچنین بازارهای سرمایه به سمت ابزارهایی رفته‌اند که مبتنی بر بلاک‌چین است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ