با تهدیدکنندگان سلامت محیط‌ زیست مدارا نمی‌شود
تبریز- خبرنگاراطلاعات: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست درمورد مسایل بهداشتی و زیست محیطی کوتاه نخواهد آمد و با تهدیدکنندگان بهداشت عمومی مدارا نخواهد کرد.

حمید قاسمی در نشست با نمایندگان انجمن‌های محله «کوجووار» تبریز با اشاره به اعتراض‌های ساکنان این منطقه نسبت به آلایندگی برخی واحدهای بزرگ صنعتی، درخصوص تغییر مکان ایستگاه سنجش آلایندگی هوای این منطقه گفت: در این خصوص مشکلی نداریم و با بررسی‌های لازم اگر مشخص شود که ایستگاه سنجش آلایندگی این منطقه لازم است تغییر کند، این کار را انجام خواهیم داد.

وی گفت: فعالیت‌های سری صنایع استراتژیک در تبریز برای کشور حیاتی است و با رعایت ضوابط زیست محیطی باید فعالیت‌های آنها ادامه یابد. واحدهای بزرگ این منطقه ممکن است در یک مقطع زمانی خاص به دلیل مشکلاتی که پیش می‌آید، آلودگی ایجاد کنند اما هرگز اجازه نخواهیم داد که این آلودگی‌ها ادامه‌دار باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی خطاب به مردم کوجووار گفت: به ما مطمئن باشید که اجازه نخواهیم داد سلامت شهروندان و محیط زیست در این منطقه به خطرافتد.‏

قاسمی افزود: پروژه‌هایی برای کاهش عوارض زیست محیطی فعالیت‌های صنایع در دست اجراست که به نتیجه رسیدن آنها به زمان نیاز دارد.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ