برانکو: قدرتمندانه ‌باز می‌گردیم‌
 

بازی دور رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا اگرچه شاید مطابق برنامه های پرسپولیسی ها پیش نرفت، اما «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی سرخپوشان اطمینان دارد که تیمش در بازی برگشت در تهران «باز خواهد گشت».

تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز نوشت: گل های نیمه دوم «لئو سیلوا» و «سرجینیو» بازیکنان برزیلی کاشیما، پیروزی ۲ بر صفر را در بازی رفت که روز شنبه برگزار شد، برای نماینده ژاپن تضمین و پرسپولیس را در حسرت آنچه می توانست رخ بدهد و نداد، رها کرد.

برانکو در گفتگو با تارنمای ای اف سی اظهار داشت: اول از همه باید به کاشیما بابت پیروزی که به دست آورد تبریک بگویم، اما هنوز یک بازی دیگر در تهران باقی مانده است و من درعین امیدواری، یقین دارم که ما باز می گردیم.

وی ادامه داد: در این که کاشیما نتیجه خوبی به دست آورد شکی نیست؛ یک نتیجه بزرگ و فوق العاده؛ اما فینال تمام نشده است و ما تکالیفمان را انجام خواهیم داد و در بازی برگشت قدرتمندتر باز خواهیم گشت.

در این که ایرانی ها مصمم به بازگشت هستند شکی وجود ندارد؛ چرا که آن ها در بازی رفت دست کم در ۲۰ دقیقه ابتدایی خودشان را نشان دادند و با قدرت به دروازه کاشیما هجوم بردند و تنها چیزی که مانع از ادامه این روند شد، گل زودهنگام نیمه دوم بازی بود که چهره بازی را برای پرسپولیس به کلی تغییر داد.

برانکو در این مصاحبه اذعان داشت که از دست رفتن چندین موقعیت در نیمه دوم بازی دور رفت توسط شاگردانش، موجب شد تا کاشیما رفته رفته نبض بازی را در دست بگیرد و در نهایت هم پیروزی را برای خود تضمین کند. وی در این باره تصریح کرد: سعی کردیم نیمه دوم را هم با همان فشار نیمه نخست آغاز کنیم، اما موفق نشدیم و همین به کاشیما اجازه داد تا کنترل بازی را در دست بگیرد؛ با این وجود همچنان از عملکرد شاگردانم در تمام ۹۰ دقیقه، راضی هستم. سرمربی کروات پرسپولیس برای تکرار بازگشت های مرحله حذفی و جبران گل های خورده بازی های رفت این مرحله، روی هواداران خودی به عنوان نیروی محرکه و انگیزه اصلی رقم زدن «بازگشتی جاودان» در آزادی حساب می کند.

برانکو در این باره تاکید کرد: همان طور که هواداران کاشیما برای تیمشان سنگ تمام گذاشتند، از هوادارانمان انتظار دارم تا بازیکنان مرا برای پیروزی تهییج کنند؛ ما می توانیم پیروز شویم به ویژه با حمایت هزاران هواداری که برای بازی برگشت در ورزشگاه حاضر می شوند.

بارقه های امید برای قهرمانی پرسپولیس

اگر چه جبران باخت ۲ بر صفر برابر کاشیما آنتلرز برای پرسپولیس کاری دشوار به نظر می رسد اما تجارب بین المللی و پیش بینی ناپذیری بودن نتایج فوتبال، امید را در دل هواداران زنده نگه خواهد داشت تا در بازی برگشت یک دل و یک صدا به حمایت از نماینده ایران بپردازند.

به گزارش ایرنا، تماشاگران فوتبال ایران با علم به این امر که فینال لیگ قهرمانان آسیا برخلاف دیگر تورنمنت های بزرگ فوتبالی، تک بازی نیست، به خوبی می دانند این بازی یک نبرد ۱۸۰ دقیقه ای با دو میزبان است که نتایج مجموع این دو بازی در نهایت قهرمان فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا را مشخص

خواهد کرد.

آنان باور دارند نیمه اول که معمولا نیمه ارزیابی تیم ها از یکدیگر به شمار می رود به پایان رسیده و نماینده ایران به دلیل عدم آگاهی از تاکتیک حریف دو گل دریافت کرده است اما روی دیگر سکه فینال لیگ قهرمانان آسیا، بازی برگشت و حمایت بیش از ۸۰ هزار تماشاگر خواهد بود.

اما چرا با وجود شکست ۲ بر صفر هنوز بارقه هایی از امید برای قهرمانی پرسپولیس در میان هواداران و فوتبال دوستان ایرانی وجود دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت این امید واهی نیست، نتایج سرخپوشان پایتخت در این فصل به خوبی حکایت از برتری آنان در ورزشگاه آزادی دارد. پرسپولیس از مجموع ۶ بازی مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۸ آسیا که در ورزشگاه آزادی انجام داده است پنج برد و یک تساوی در کارنامه دارد.

این تیم در سه بازی خانگی از مرحله گروهی بدون گل خورده و با ۶ گل زده کارنامه درخشانی دارد و در مرحله حذفی هم از سه بازی ۲ برد و یک تساوی کسب کرده است. پرسپولیس در مجموع ۶ بازی در ورزشگاه آزادی فقط سه گل دریافت کرده و ۱۲ گل به ثمر رسانده است.

روزنه های امید زمانی برای دوستداران پرسپولیس پرنورتر خواهد شد که بدانند نتایج درخشان این تیم در ورزشگاه آزادی فقط به این فصل منحصر نمی شود. آخرین باخت پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در این ورزشگاه، به بازی سرخ پوشان پایتخت مقابل الهلال عربستان در سال ۱۳۹۱ (۲۰۱۲ میلادی) باز می گردد.

پرسپولیس که تیم بازنده دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان محسوب می شود همان تیمی است که در سه بازی مرحله حذفی در ورزشگاه آزادی تا آستانه حذف از دور مسابقات پیش رفت اما پشتکار و جدیت ستاره های این تیم، نتایج شگرفی رقم زد. گل دقیقه ۸۹ سیدجلال حسینی به الجزیره، گل دقیقه ۷۸ گادوین منشا به الدحیل و گل دقیقه ۹۰ علی علیپور در قطر به السد در مرحله نیمه نهایی از مهمترین این نتایج است. مجموع چنین شرایطی می تواند امید به قهرمانی پرسپولیس را دوچندان کند، زیرا از یک سو تمام آمار و ارقام بازی های خانگی به سود پرسپولیس است و در سوی دیگر دانش مربیگری «برانکو ایوانکویچ» ژن پیروزی را به بازیکنان این تیم تزریق کرده است. ژنی که بازیکنان پرسپولیس با بهره گیری از آن توانستند الجزیره را با تن کاته، الدوحیل را با ستارگان نامدار و السد را با ژاوی، گابی و بونجاح در ورزشگاه آزادی مغلوب کنند.

ترکیب این ژن با سیگنال های مثبتی که از جانب فوتبال دوستان به بازیکنان انتقال داده می شود می تواند در نهایت جای خالی جام قهرمانی آسیا را در ویترین افتخارات پرسپولیس پر کند. البته جشن قهرمانی و بازگشت پرسپولیس به بازی به سادگی رقم نخواهد خورد زیرا برخلاف بازی‌های پیشین، این تیم باید در برابر فوتبال منظم و ماشینی ژاپن که مهمترین ویژگی آن سرعت زیاد در انتقال بازی است، قرار گیرد و برای انتقام بازی رفت با چالش هایی مانند ضد حمله حریف مواجه خواهد شد. برای عبور از این چالش ریکاوری ذهنی و بازیابی توانایی های فردی بازیکنان این تیم، ضرورتی اجتناب ناپذیر به شمار می رود.

اعضای کادر فنی و مشاوران این تیم می توانند با ریکاوری ذهنی و تزریق روحیه، حس خودباوری را در بازیکنان ایجاد کنند. در صورت تحقق چنین امر مهمی، تیم پرسپولیس ضمن جبران نتیجه بازی رفت، با کسب عنوان قهرمانی نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق می کند، نشاطی که در چند ماه گذشته تحت تاثیر مشکلات اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم های یکجانبه آمریکا، جای خود را به دغدغه های ذهنی داده است که حسابگری در زندگی و تنظیم زمان برای حل مشکلات اقتصادی از مهمترین ویژگی های این دغدغه ها به شمار می رود.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران روز شنبه در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا (فصل ۲۰۱۸) در ورزشگاه ساکر کاشیما برابر تیم فوتبال کاشیما آنتلرز نماینده ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد. بازی برگشت این دو تیم روز شنبه ۱۹ آبان ماه ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

عرضه بلیت بازی پرسپولیس – کاشیما

تمام ظرفیت فروش بلیت بازی پایانی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا از طریق پیش فروش اینترنتی و سامانه الکترونیک انجام خواهد شد و برای این بازی به هیچ وجه در ورزشگاه یا هر مکان دیگری عرضه مستقیم بلیت بازی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش باشگاه پرسپولیس، فروش بلیت بازی برگشت پرسپولیس – کاشیما آنتلرز فقط به صورت پیش فروش اینترنتی انجام خواهد شد. تمام ظرفیتی که به فروش اختصاص پیدا می‌کند از طریق سامانه Gishe3.com عرضه می‌شود و بخش مربوط به خرید بلیت از ساعت ۱۲ ظهر امروز باز خواهد شد. با توجه به تصمیم‌های اتخاذ شده برای این بازی، تمام ظرفیت فروش بلیت به شکل اینترنتی خواهد بود و در ورزشگاه یا هر مکان دیگری بلیت مسابقه فروخته نخواهد شد.‌به این ترتیب، امکان ورود به ورزشگاه در روز مسابقه فقط برای افرادی فراهم خواهد بود که از قبل بلیت این مسابقه را تهیه کرده باشند.

همچنین قیمت بلیت‌های بازی هم به شرح زیر است:

بر این اساس، بلیت جایگاه برای بازی پایانی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا که برای اولین بار در تهران برگزار خواهد شد، به ارزش ۸۰ هزار تومان، عرضه می‌شود. بلیت روبروی جایگاه ۵۰ هزار تومان خواهد بود و بلیت سکوهای پشت دروازه و طبقه دوم که بخش اعظم بلیت فروشی این مسابقه را شامل می‌شود، به قیمت ۳۰ هزار تومان ارائه می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ