برداشت ماهی خاویاری برای نخستین بار در هرمزگان
*برای نخستین بار بیش از یک و نیم تن ماهی خاویار از استخر‌های ذخیره آب کشاورزی شهرستان حاجی آباد برداشت شد.

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با اعلام خبر بالا گفت: این ماهی‌ها از ۲ استخر ذخیره آب کشاورزی در دشت گلروئیه و جائین شهرستان حاجی‌آباد برداشت شده است.

عبدالرسول دریایی هدف از اجرای این طرح را توسعه آبزی‌پروری در آب‌های داخلی به‌ویژه استفاده بهینه از ظرفیت استخر‌های ذخیره آب کشاورزی موجود و در حال بهره‌برداری اعلام کرد.

وی افزود: ماهیان خاویاری در دشت گلروئیه در مدت ۲سال و سه ماه با وزن متوسط ۱۲کیلوگرم و در روستای جایین شهرستان حاجی‌آباد با مدت پرورش یک سال و چهار ماه با وزن متوسط ۵کیلوگرم برداشت شد.

معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان گفت: ماهی‌های خاویاری برداشت شده به کشور روسیه صادر شد.

دریایی افزود: هر کیلو گرم ماهی خاویار ۸۰ هزار تومان برای کشور ارزآوری دارد.وی امکان‌سنجی پرورش ماهی خاویاری در شهرستان‌های غیر ساحلی، استفاده حداکثری چند منظوره از منابع آب شیرین، افزایش بهره ‌وری و فعال‌سازی ظرفیت‌های جدید توسعه آبزی پروری استان توام با کشاورزی، ایجاد تنوع گونه‌ای در پرورش آبزیان، آبزی‌پروری در مناطق دور از ساحل، افزایش تولید و مصرف گوشت آبزیان را از مهمترین مزایای اجرای این طرح بیان کرد.معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان گفت: این طرح به صورت آزمایشی در شهرستان‌های رودان و میناب هم آغاز شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ