برگزاری بزرگترین رزمایش تاریخ روسیه با شرکت ۳۰۰ هزارنیرو
 

سرویس خارجی: رزمایش «واستوک ـ  ۲۰۱۸ » که بزرگترین رزمایش روسیه در سه دهه اخیر محسوب می شود از دیروز در مناطق خاور دور و سیبری این کشور آغاز شد.

مرحله فعال تمرینات نظامی گسترده و بی‌نظیر «شرق-۲۰۱۸» در مناطق مرکزی و شرقی روسیه و با شرکت ۳۰۰هزار نیروی نظامی این کشور و با مشارکت نظامیان دو کشور مغولستان و چین آغاز شد.

به گفته سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، رزمایش واستوک ـ   ۲۰۱۸ از نظر ابعاد از سال ۱۹۸۱میلادی که رزمایش «زاپاد-۸۱» ارتش اتحاد جماهیر شوروی برگزار شد، بی سابقه است. در رزمایش واستوک ـ   ۲۰۱۸ نیروهای حوزه نظامی فدرال شرق و مرکزی روسیه، واحدهای ناوگان شمال این کشور، نیروی هوابرد، واحدهای هوایی دورپرواز و ترابری هوایی شرکت دارند. پیش از برگزاری این رزمایش، یک هفته پیش به دستور رئیس جمهوری روسیه آماده باش نظامی اعلام شد و پس از آن در طول شش روز، ۱۶ رزمایش کوچک برای آماده شدن نیروهای شرکت کننده در رزمایش واستوک ـ   ۲۰۱۸ در مناطق شرق و مرکزی روسیه برگزار شد.

چین چند واحد نظامی برای شرکت در رزمایش راهبردی واستوک-۲۰۱۸ اعزام کرده است. وزارت دفاع چین هدف از شرکت نیروهای این کشور در رزمایش واستوک-۲۰۱۸ را تحکیم همکاری های نظامی با روسیه خوانده است. در این رزمایش همچنین نیروهای مغولستان نیز شرکت دارند. در مجموع ۳۶ هزار تانک و خودرو زرهی و انواع خودروهای نظامی و بیش از ۱۰۰۰ بالگرد و جنگنده و پهپادهای تجسسی و تهاجمی و ناوها و کشتی های پشتیبانی ناوگان شمال و اقیانوس آرام روسیه در این رزمایش شرکت دارند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ