برگزیدگان «سرو ایرانی» معرفی شدند
سرو ایرانی، جایزه مستقل میراث فرهنگی، برگزیدگان خود را شناخت. از سوی گروه داورانِ این جایزه، دکتر عبدالمجید ارفعی به پاسِ یک عمر کوششِ فرهنگی، علمی و پژوهشی و آیدین سلسبیلی به عنوان برترین چهره‌ی جوان کوشنده در زمینه‌ی میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۳ شناخته شدند.

بهرام روشن‌ضمیر، دبیر جایزه سرو ایرانی، با بیان این خبر افزود: «گروهی از انجمن‌های مردم‌نهاد و کانون‌های مستقل و دانشگاهی در زمستان سال گذشته به دور هم گرد آمدند تا جایزه‌ای مستقل در زمینه میراث فرهنگی را بنیاد گذارند. این جایزه، همه‌ساله یک جوان با کمتر از ۴۰ سال سن را به عنوان بهترین چهره کوشنده در زمینه میراث فرهنگی برخواهد گزید و همچنین از یکی از استادان برای پاسداشت یک عمر کوششِ فرهنگی، علمی و پژوهشی سپاسگزاری خواهد کرد. در فروردین ماه سال ۹۴ گروه داوران جایزه سرو ایرانی برآمده از چهره‌های دانشگاهی، پژوهشی، انجمنی و رسانه‌ای به گرد هم آمدند تا از میان نامزدهای شناسایی شده، یکی را برگزینند. آنان به اتفاق آرا، دکتر عبدالمجید ارفعی، زبانشناس و عیلام‌شناس، را برای پاسداشت یک عمر کوشش فرهنگی، علمی و پژوهشی و آیدین سلسبیلی، گرافیست و مجسمه‌ساز، را به عنوان کوشنده برتر میراث فرهنگی در سال ۹۳ برگزیدند. به گفته دبیر جایزه سرو ایرانی، به زودی جشن سرو ایرانی برگزار خواهد شد و در آن از برگزیدگان سپاسگزاری می‌شود.

انجمن‌های تشکیل‌دهنده‌ی جایزه سرو ایرانی، عبارتند از: انجمن فرهنگی ایران‌زمین (افراز)، بنیاد جمشید، انجمن پارسی (و تارنمای پارسی‌انجمن)، مرکز مطالعات خلیج فارس، انجمن مهرگان شیراز، انجمن میراث فرهنگی تاریانا اهواز، باشگاه شاهنامه‌پژوهان ایران و کانون ایران باستان دانشگاه تهران.

Email this page

نسخه مناسب چاپ