بزرگترین آب شیرین کن در بافق ساخته می شود
بافق- خبرنگار اطلاعات: بزرگترین آب شیرین کن با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در شهر بافق ساخته می شود.مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در حاشیه مراسم معارفه رئیس قدیم و جدید آبفای شهرستان بافق گفت: با استفاده از امکانات محلی این طرح به منظور تامین آب شرب پایدار مردم این شهر و روستاهای مجاور اجرایی می شود.

علی اسلامی با بیان اینکه میزان آبهای غیرمتعارف در بافق قابل توجه است، افزود: بزرگترین دستگاه آب شیرین کن این شهر با مشارکت بخش خصوصی و گنجایش ۲۵ لیتر در ثانیه ساخته و تا پایان سال ۹۷ بهره برداری می شود.وی عقد قرارداد اجرای طرح یاد شده را با سرمایه گذار بخش خصوصی متذکر شد و گفت: راه اندازی دستگاه آب  شیرین کن برای تصفیه آبهای غیرمتعارف که یک ظرفیت نسبتا پایدار است، ثمر بخش خواهد بود.

اسلامی یاد آور شد: اردکان نیز از جمله شهرستان های استان یزد است که به دلیل نداشتن منابع آبی با کیفیت مناسب پس از بافق، دستگاه آب شیرین کن در آن ساخته خواهد شد. در پایان این آئین با قدردانی از مدیر قبلی، با قرائت حکم صادره، احمدکارگران بافقی به عنوان مدیر جدید آبفای شهرستان بافق معرفی شد. سهم بافق از خط انتقال اصفهان ۲۰۰ لیتر بر ثانیه است که از این میزان ۸۰ لیتر به آب آشامیدنی بافق اختصاص دارد و بقیه در معدن سنگ آهن این شهرستان به مصرف می رسد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ