بنیاد برکت ۱۴۰۰ فرصت شغلی در لرستان ایجاد می‌کند
سرویس شهرستان‌‌ها: ۷۰۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای پیشرفت و توسعه استان لرستان اختصاص یافت. تفاهمنامه‌ای سال گذشته در جریان سفر دکتر محمد مخبر به استان لرستان میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری لرستان به امضا رسید که بر طبق این تفاهمنامه، مبلغ مذکور برای محدودیت‌زدایی، اشتغالزدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ساخت و تکمیل پروژه‌های زیربنایی، مسکن محرومان، بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی، ارائه خدمات حمایتی مانند زیر پوشش قراردادن ایتام، اعطای وام قرض‌الحسنه و کمک به درمان زوج‌های نابارور محروم و کم‌تر توسعه یافته در استان لرستان سرمایه‌گذاری خواهد شد.

همچنین از اعتبار این تفاهمنامه، مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقتصادی نورآباد دلفان تخصیص یافته است. در نشستی با حضور دکتر موسی خادمی استاندار لرستان، علی رستمیان نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی و سایر مقامات استانداری لرستان در دفتر مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مهندس جعفری مدیرعامل بنیاد پیشنهاد تشکیل قرارگاهی جهادی برای پیشرفت و توسعه پایدار در دلفان را ارائه داد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به این‌که دلفان منطقه‌ای با ظرفیت‌های مختلف و استعداد‌های بالاست، اما با بیکاری روبه‌رو است، تأکید‌کرد: هدف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این است که امسال در نو‌ر‌آباد دلفان ۶۰۰ فرصت شغلی پایدار بر اساس حمایت از کارآفرینان و مدل‌های توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت، به‌ویژه بر اساس مدل‌های اقتصادی اجتماع‌محور «آسمان» و «آفتاب» ایجاد کند، به خصوص مشاغلی که مبتنی بر ظرفیت‌های اقتصادی منطقه در دو بخش کشاورزی و دامپروری باشد.

جعفری در خصوص پیشنهاد تشکیل قرارگاه جهادی پیشرفت و توسعه پایدار منطقه دلفان نیز افزود: استانداری لرستان در این قرارگاه می‌تواند به عنوان متولی و هماهنگ‌کننده اصلی ایفای نقش کند و سایر دستگاه‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط در حوزه محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در پیشبرد اهداف این قرارگاه مشارکت کنند و این نهادها متناسب با مسئولیت، توان و ظرفیت‌های خود، کارها را پیش ببرند. وی گفت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امسال ایجاد ۱۴۰۰ فرصت شغلی پایدار در استان لرستان به عنوان هدف برای خود تعیین کرده است که با توجه به فعالیت‌های سراسری و گسترده بنیاد برکت در این زمینه، این رقم در کل کشور به ۳۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت در این جلسه با تأکید بر تسریع در انجام فعالیت‌ها و اقدامات توانمندسازی اقتصادی اظهارداشت: باید بازتاب اثرات زودهنگام این فعالیت‌‌ها در زندگی مردم دیده شود تا خود آن‌‌ها نیز به همراهی و مشارکت در طرح‌ها راغب شوند. وی افزود: حمایت از کارآفرینانی که می‌توانند آورده داشته باشند و اشتغال ایجاد کنند نیز در دستور کار بنیاد برکت قرار دارد. جعفری ادامه داد: در بنیاد برکت به عنوان مجری راهبردها و منویات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه محرومیت‌‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در کشور، حرکتی جهادی به طور مستمر و شبانه‌روز در حال انجام است.

وی افزود: اگر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی با کار اقتصادی همراه نباشد سودمند نخواهد بود و باید به توانمندسازی اجتماعی و اشتغال‌زایی توجه ویژه داشته باشیم. در این نشست، نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی، استاندار لرستان و دیگر مسئولان حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و علاوه بر انجام اقدامات توانمندسازی اقتصادی، خواستار مشارکت و همیاری هر چه بیشتر بنیاد برکت در کارهای دولتی عمرانی و زیربنایی و راهسازی و ساخت مسکن محرومان و روستایی در استان شدند. نورآباد دلفان پنجمین شهر محروم کشور است که علی‌رغم برخورداری از ظرفیت‌های بالای کشاورزی و دامپروری از معضل بیکاری رنج می‌برد. این منطقه ۸ هزار عشایر کوچرو دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ