بهترین استراتژی سهامداران در آغاز فصل مجامع
شرکت هایی که از رشد قیمت نفت و فلزات اساسی در بازارهای جهانی منتفع می شوند در اولویت سرمایه گذاری هستند. شرکت های پالایشی، فولادی، فلزی و سنگ آهنی بهترین گزینه ها برای سرمایه?گذاری هستند. شرکت های این گروه ها علاوه بر اینکه نقدشوندگی بالا دارند، در مجامع پیش رو سودهای خوبی هم تقسیم خواهند کرد. همچنین PرEاین گروه ها مناسب است.

مدیر صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه لوتوس پارسیان در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در باره استراتژی های جدید بازار سرمایه با توجه به خروج بازار از حالت انتظار و ورود توافق بین المللی برجام در فازی جدید گفت: بازار سرمایه در ماه های اخیر با تحولاتی مثل افزایش چشم گیر نرخ ارز و ریسک خروج آمریکا از برجام مواجه شد که تا حدودی باعث افزایش نوسان این بازار شده بود.

بخش قابل توجهی از مبادلات تجاری ایران با کشورهای آسیایی است و با توجه به تاکید اخیر دولت چین به کسب استقلال بیشتر و ایستادگی در مقابل ترامپ در جریان جنگ اقتصادی، نگرانی از بابت مبادلات تجاری ایران با کشورهای بزرگ آسیایی به ویژه چین وجود ندارد.

مهدی محمودی با اشاره به اینکه ریسک های مذکور در حال حاضر از بازار حذف شده اند، افزود: با کنترل بازار ارز و خروج امریکا از برجام بازار سرمایه تعیین تکلیف شد و تا حدودی اثرات این وقایع هم در بازار پیش خور شده است.

وی مذاکرات دولت ایران با سایر شرکای برجام و اتحادیه اروپا را مورد توجه قرار داد و گفت: البته بخش قابل توجهی از مبادلات تجاری ایران با کشورهای آسیایی است.

وی تاکید کرد: چین اقتصاد بزرگی است و در شرایط امروز که قصد ندارد متکی و دنباله رو آمریکا باشد باعث شده اجماع جهانی که در دوره قبلی تحریم ها علیه ایران رخ داده بود ، این بار اتفاق نیفتد.

کارشناس بازار سرمایه درباره صنایع برتر بازار سرمایه با اشاره به رشد قیمت های جهانی گفت: در ماه های اخیر قیمت های جهانی رشد خوبی داشتند، نفت در محدوده ۷۵ دلار در نوسان است و پیش بینی می شود تا یک سال آینده در همین ارقام تثبیت شود.

وی درباره رشد قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی تاکید کرد: در حوزه کامودیتی ها نیز قیمت ها در بازارهای جهانی صعودی است و پیش بینی می شود ۲۰ تا ۳۰ درصد بالاتر از قیمت های فعلی را هم تجربه کنند.

محمودی سهم صنایع وابسته به قیمت های جهانی را در بازار سرمایه ایران قابل توجه دانست و گفت: بر همین اساس صنایع بزرگ بازار متاثر از رشد قیمت در بازارهای جهانی صعودی و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.وی شرکت هایی که از رشد قیمت نفت و فلزات اساسی در بازارهای جهانی منتفع می شوند را در اولویت سرمایه گذاری دانست و گفت: شرکت های پالایشی، فولادی، فلزی و سنگ آهنی بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری هستند. شرکت های این گروه ها علاوه بر اینکه نقدشوندگی بالا دارند، در مجامع پیش رو سودهای خوبی تقسیم خواهند کرد همچنین PرEاین گروه ها مناسب است.

مدیر صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه لوتوس پارسیان بهترین استراتژی امروز سرمایه گذاران را با توجه به نزدیکی فصل مجامع، ورود به شرکت هایی دانست که سود نقدی مناسبی در مجامع دارند و تاکید کرد: شرکت های صادرات محور سال گذشته از محل افزایش نرخ دلار و فروش ارز در بازار آزاد سودهای خوبی شناسایی کردند.

محمودی گفت: سرمایه گذاران در فصل مجامع ترجیح می دهند در سهام با PرE پایین و نقدشوندگی بالا وارد شوند تا از سود نقدی مجامع بهره ببرند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ