بهره‌برداری از فاز نخست شهرک حمل و نقل جاده‌ای در تهران
 

مرحله نخست شهرک حمل و نقل جاده ای تهران با هدف کاهش تردد خودروهای سنگین و کامیون‌ها به شهر تهران و تامین بهداشت روانی و حفاظت محیط زیست تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ساخت شهرک حمل‌ و نقل جاده ای تهران که با همت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در کیلومتر ۲۵ جاده قدیم قم – تهران ساخته شده است، علاوه بر مزایای صنفی برای رانندگان، کامیون داران و صاحبان بار، منافع اجتماعی از جمله خروج کامیون‌ها از ترافیک شهری، حفاظت از محیط‌زیست و تأمین بهداشت روانی در شهر را به همراه دارد.

بر اساس این گزارش، شهرک حمل و نقل از نظر نقاط دسترسی به همه مبادی ورودی و خروجی از جمله اتوبان‌های ساوه و قم متصل است و از دو طرف به کمربندی منتهی می‌شود که از طرفی به جاده ساوه و قم و از طرفی به جاده خاوران می‌رسد.

دسترسی آسان به این شهرک از طریق بزرگراه‌ها و کمربندی‌های موجود در اطراف تهران، این امکان را به کامیون‌ها می دهد که از شمال، جنوب، شرق و غرب و در همه ­ساعات شبانه‌روز بدون ورود به محدوده شهر تهران وارد شهرک شده و کالای خود را تخلیه و بارگیری کنند.این گزارش می افزاید: شرکت شهرک حمل‌ و نقل تهران که در سال ۱۳۷۰ به ثبت رسیده و در جوار شهر جدید آفتاب قرار دارد، در فضایی به وسعت ۳۰۰ هکتار در سه فاز طراحی شده است و در فاز نهایی ۳۲۰ شرکت و موسسه حمل‌ و نقل فعال در شهر تهران در این شهرک مستقر خواهند شد.

همچنین با توجه به اینکه در کل کشور بیش از ۹۰ درصد شرکت‌های حمل‌ از سیستم نرم‌افزار سبا برای ثبت بارنامه‌های خود استفاده می‌کنند پرسرعت‌ترین خط اینترنت به صورت مستقل برای شهرک فعال شده است.

این شهرک دارای دو رمپ اختصاصی برای ورود و خروج کامیون‌ها به شهرک است که غیر از دسترسی آسان به آن، باعث جلوگیری از تصادفات احتمالی کامیون‌ها در اتوبان می‌شود و با هماهنگی‌ها و مساعدت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای احداث تقاطع غیر همسطح شهرک حمل و نقل ۵ میلیارد ریال توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور استان تهران و بقیه از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین شده است.

اعتبار کل ساخت این پروژه ۲۷ هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال است و برای تکمیل این طرح، حدود ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۶۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب خاکبرداری و ۴۱ هزار متر مکعب خاکریزی انجام شده است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح شهرک حمل و نقل تهران با بیان اینکه وزارت راه در حمل و نقل هیچ نقشی را جز تسهیل کنندگی و حمایت از ظرفیت‌های بخش خصوصی ایفا نخواهد کرد، افزود:​دولت باید تصدی گری خود را به حداقل رسانده و هموار سازی کند تا سرمایه گذاری بخش خصوصی و مردم توسعه یابد و اقتصاد رقابتی در کشور ایجاد شود که امیدواریم این امر با همت مردم و حمایت مسئولان اجرا شود.

وی ​سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار و همچنین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را از ظرفیت‌های خوب کشور بیان کرد که می تواند به سرمایه گذاری بخش خصوصی در اقتصاد سرعت بخشد و افزود: از این رو همه مسئولان اعم از استانداران، فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ­کمک کنند تا سرمایه گذاری بخش خصوصی شتاب گیرد.

وزیر راه و شهرسازی شهرک‌های حمل و نقل را حلقه گمشده نظام لجستیک کشور دانست و گفت: لجستیک می تواند به کمک حمل و نقل ترکیبی و استفاده از ظرفیت‌های ترانزیت، سهم خود را در اقتصاد کشور به صورت روز افزون گسترش دهد و شهرک‌ها باید با کمک و سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه یابند.

وی افزود: فاز یک شهرک حمل و نقل تهران که به بهره برداری رسیده،​ الگوی خوبی برای سایر استان‌ها است تا شرکت‌های حمل و نقل در این مناطق استقرار یابند؛ البته سهم رانندگان و ناوگان حمل و نقل باری کشور در این شهرک‌ها باید به خوبی دیده شود و در این شهرک‌ها سرویس و خدمات مناسبی به رانندگان و خودروهای باری داده شود، زیرا کارآمدی و بازدهی بالای بخش حمل و نقل برای توسعه بهره وری اقتصاد کشور ​امری مهم و ضروری است.

این عضو کابینه دولت استقرار شهرک حمل و نقل در جوار منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی را نقطه قوتی دانست که با افتتاح این مرکز بزرگ لجستیک منطقه ای نمود پیدا کرده است و گفت: شهرک حمل و نقل و منطقه آزاد فرودگاهی با توجه به وجود قطار و هواپیما در این منطقه کارآمدی را افزایش خواهند داد.

وی همچنین با قدردانی از اقدام خوب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در احداث رمپ و لوپ شهرک حمل و نقل و دسترسی‌ها ​افزود: این اقدام موجب حذف یکی از نقاط حادثه خیز جاده ای با توجه به حجم ناوگان عبوری شده است.

شهرک حمل و نقل برای فعالیت شرکت‌های استارتاپی و الکترونیک صنعت حمل و نقل هم قابل استفاده است، اما اینکه گاراژ‌های جنوب تهران به این شهرک منتقل شود، به شهرداری تهران مربوط است.

اسلامی در ادامه افزود: این شهرک جایگاه موثری در مدیریت ناوگان و بار منطقه دارد و پشتیبانی بار در یک فرآیند قرار می‌گیرد. در تهران تاکنون چنین فعالیتی نداشته ایم و این شهرک با زحمات فعالان بخش خصوصی ساخته شده به گونه‌ای که احداث فاز نخست آن ۲۸ سال طول کشید.

وی درباره اینکه احداث شهرک حمل و نقل با احداث منطقه بارانداز شهرک فرودگاهی امام خمینی که در منطقه ویژه اقتصادی این فرودگاه ساخته می‌شود، موازی کاری نیست؟ گفت: استان تهران به ایجاد چنین خدمات زیربنایی در بخش حمل و نقل نیاز دارد و در نظام جامع حمل و نقل هم احداث چندین لجستیک پارک طراحی شده است که پارک لجستیک امام خمینی یکی از این لجستیک پارک‌هاست و به عنوان بارانداز استفاده خواهد شد؛ اما شهرک حمل و نقل استان تهران محل تجمیع شرکت‌های حمل و نقلی و ناوگان باری جاده‌ای است.

طرح عرضه مصالح ارزان قیمت به انبوه ‌سازان

وزیر راه و شهرسازی همچنین در حاشیه بازدید از مجموعه مسکن مهر پرند در جمع خبرنگاران اظهار داشت:مسکن بخش پیشران اقتصاد بوده چرا که مسکن و عمران یکی از محورهایی است که در اقتصاد کشور و در تولید و اشتغال سهم دارد؛ بنابراین باید مسکن را رونق دهیم تا تولید و اشتغال رونق پیدا کند.

به گزارش فارس، وی در پاسخ به این که دلیل بی توجهی به بافت فرسوده در بودجه ۹۸ در حالیکه رئیس جمهوری بر بازسازی بافت فرسوده تاکید کرده است، چیست گفت:درباره بازسازی بافت فرسوده مصوبه ای برای آن وجود دارد که هم قانون خاص و هم مصوباتی دارد که از صندوق توسعه ملی برای آن منابع در نظر گرفته شده است و تصور بنده این است که این منابع برای بخش مسکن کفایت می کند حال اگر مرکز پژوهش‌های مجلس این باور را دارد که بافت فرسوده ابتر می ماند قطعا با مجلس این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

این مقام مسئول همچنین درباره افزایش سقف وام مسکن مهر اظهار داشت: مردم باید در احداث پروژه‌های مسکن مهر مشارکت داشته باشند و با مشارکت خود مردم نسبت به افزایش سقف وام مسکن مهر تصمیم می‌گیریم؛ البته باید قبول کنیم که قیمت‌های ساخت افزایش پیدا کرده است.وی با تاکید بر اینکه یگانه راه افزایش توان خرید مردم بحث افزایش سقف وام مسکن نیست، گفت: برنامه ما این است که بتوانیم سازوکاری برای ارائه مصالح ارزان قیمت به انبوه‌سازان تدوین و طراحی کنیم و در جریان این سازوکار، مصالح با تخفیف به سازندگان ارائه شود و جبران هزینه‌ها از محل فعالیت سازندگان مسکن در پهنه‌های تجاری صورت بپذیرد. در این صورت مسکن با قیمت تمام شده کمتری به دست مردم می‌رسد و سود سازندگان هم جبران خواهد شد.

اسلامی همچنین درباره تعیین تکلیف مدیریت سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: ریاست شورای مرکزی نظام مهندسی برای یک سال تعلیق شده بود، پیش از این اعضا نسبت به تشکیل جلسات سازمان نظام مهندسی اقدام نمی‌کردند اما توانستیم جلساتی را برگزار کنیم. در این جلسات با حضور اعضا رای گیری شد و فقط یک نفر به ادامه مدیریت رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی رای نداد و نظر اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی این است که سازمان با همان روال سابق ادامه کار پیدا کند.

وی همچنین درباره سرنوشت مسکن اجتماعی در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی گفت: ساخت مسکن با پیشوند و پسوند را قبول ندارم و آنچه که قانون مکلف کرده را انجام می‌دهم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۳ هزار واحد مسکن مهر در اختیار متقاضیان پرند قرار خواهد گرفت، گفت: پنج دسته مشکل و مانع در پروژه مسکن مهر پرند وجود دارد. اولین مشکل نبود طرح جامع این شهر جدید است که باید یک چارچوب مشخص برای آن تعریف و طبق اسناد نباید تراکم شهر جدید پرند بیشتر از ۱۲۵ هزار واحد شود و تمام امکانات و دسترسی‌ها باید برای این میزان تراکم تامین شود.

وی با اشاره به اینکه مترو پرند هم در دستور کار است که ایستگاه تبادلی آن باید در تهران ایجاد شود و اتصال پرند به فرودگاه امام را هم پیگیری می‌کنیم، اظهار داشت: انشعابات ۲۵ هزار واحد مسکن مهر باید برقرار شود تا بتوانیم این میزان واحدها را هرچه سریع‌تر به متقاضیان تحویل دهیم.

اسلامی با اشاره به ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه اقشار متوسط در شهرهای جدید گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این است که ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید ساخته شود که برخی از پروژه‌ها هم شروع شده و شهر جدید پرند هم ۲۰۰ هزار واحد در یک مجموعه ۸۸ هکتاری است که این واحدها به صورت ویلایی ساخته می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: مشکل دیگری که در این پروژه با آن مواجه هستیم نبود واحدها و دستگاه‌های دولتی است که باید تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان در این مجموعه استقرار پیدا کنند و نسبت به ساخت فضاهای عمومی و سرانه‌های آموزشی، درمانی و… اقدام کنند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه هیچ وقت اعلام نکرده‌ایم مسکن مهر در پایان سال ۹۸ به اتمام می‌رسد، گفت: بارها گفته‌ام واحدهایی از مسکن مهر که با مشکل فنی و اجرایی مواجه هستند را تا پایان سال ۹۸ به مردم تحویل می‌دهم اما تحویل واحدهایی که با مشکل حقوقی مواجه هستند در حوزه اختیارات وزارت راه و شهرسازی نیست و ابتدا باید مشکلات حقوقی این واحدها برطرف شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ