تأکید فرماندار ارومیه بر لزوم نگاه جامع به مقوله ترافیک شهر
 

ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: معضل ترافیک تنها با عملیات عمرانی و نگاه سخت‌افرازی قابل حل نیست و ضروری است با نگاهی جامع و مدیریت یکپارچه و توجه ویژه به ابعاد نرم‌افزاری در این زمینه اقدام شود.

دکتر شریف‌نژاد فرماندار ارومیه این مطلب را در جلسه هماهنگی شورای ترافیک شهر ارومیه اعلام کرد و از هوشمندسازی به عنوان ابزار روان‌سازی ترافیک نام برد و بر استفاده از این ابزار مهم در جهت روان‌سازی ترافیک در برخی معابر و مسیرهای پرتردد ارومیه تأکید کرد.

وی همچنین بر هماهنگی عوامل اجرایی پروژه‌ها با دیگر اداره‌ها و نهادهای مرتبط در ارائه خدمات به مردم تأکید کرد و گفت: این هماهنگی‌ها باعث می‌شود که کارها با حداقل نارضایتی مردم باشد و مردم شریف هم از به سرانجام رسیدن کارهای عمرانی صورت گرفته اطمینان می‌یابند.

رئیس شورای ترافیک شهرستان ارومیه در ادامه سخنانش ارائه پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی در طرح‌های عظیم عمرانی در شهر را ضروری دانست.

فرماندار ارومیه با قدردانی از اقدام‌های شهرداری در جهت روان‌سازی ترافیک از لزوم تغییر در نگرش و تقسیم کارهایی که باید برای تغییر وضع موجود و رفع معضلات مبتلا به ترافیک فعلی و اقدام‌هایی که در به سامان رسانیدن اوضاع ترافیکی در آینده صورت می‌پذیرد سخن گفت.

صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری ارومیه نیز در این جلسه گفت: به منظور روان‌سازی ترافیک و تأمین زیرساخت‌های توسعه شهری مطالعات فراوانی چه بر روی شهرهای داخل کشور و چه خارج از کشور صورت گرفته و سعی شده است با شناخت از محیط به صورت عینی و واقعی اقدام شود.

وی اضافه کرد: ساماندهی سه رینگ اصلی، ۱۱ کریدور و ۱۰ ورودی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه گزارشی از روند تکمیل تقاطع‌های غیرهمسطح امام علی(ع)، امامت، میثم، و مطالعات و اقدام‌های اولیه در زمینه پروژه‌های میرزای شیرازی و برق؛ باهنر در امتداد رینگ کمربندی ارومیه گفت: اجرای ۱۷ تقاطع در این رینگ، جزو برنامه‌های مدیریت شهری است.

وی با تأکید بر این که قصد داریم مردم در عبور از رینگ کمربندی ارومیه بدون چراغ قرمز و توقف به حرکت خود ادامه دهند، افزود: در نظر داریم، بعد از کسب موافقت شورای ترافیک ارومیه تقاطع غیرهمسطح میرزای شیرازی را با اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد ریال بسازیم و تقاطع برق باهنر نیز به صورت روگذر در مسیر بزرگراه شهید باهنر به اجرا در می‌آید.

وی درباره اهمیت مجموعه پل شهید بهشتی (پل قویون) نیز مساحت کل پروژه پل قویون را بیش از ۲۰ هکتار اعلام کرد و ابراز داشت: تمام چرخش‌های لازم برای این پروژه تعریف شده است.

در ادامه این جلسه کلیات طرح ساخت تقاطع غیرهمسطح میرزای شیرازی و تقاطع برق و باهنر بررسی و مقرر شد پس از هماهنگی‌های لازم با نهادهای مربوط عملیات اجرایی آنها از سوی شهرداری ارومیه آغاز شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ