تجلیل از هنرمندان پیشکسوت در مراسم پایانی جشنواره موسیقی دفاع مقدس
 

پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت، شامگاه ۲۶ مرداد، با تجلیل از چند هنرمند پیشکسوت، به نت سکوت رسید.

به گزارش ایسنا، در مراسمی که در تالار وحدت برگزار شد،‌ سرپرست دفتر موسیقی در سخنانی مطرح کرد: با ذکر این موضوع که موسیقی مقاومت محک و میزان سنجش ما به هنر و ارزش است‌، افتخار دارم سالروز ورود آزادگان به کشور را نیز به شما تبریک بگویم.در بخش دیگری از این مراسم محمد گلریز با ارائه گزارشی گفت: پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت با هدف ترویج فرهنگ مقاومت در راستای بیداری اسلامی و تحکیم مقاومت که امروز بیش از هر وقت نیازمند ملت است، برگزار شد.

محمد گلریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ماه در تهران ‌برگزار شد و این در حالی بود که کرمانشاه ‌، ایلام و فارس نیز با اجرای سرود مقاومت و سایر برنامه‌ها میزبان جشنواره بودند که کانون سرودهای مساجد کل کشور نیز همکاری خوبی در این راستا داشته‌اند.

در بخش دیگری از این مراسم گروه‌های نظامی ‌، گروه سرود «نسیم قدر» و رضا یزدانی به اجرای برنامه پرداختند که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

سپس پیروز ارجمند‌، علیرضا پاشایی و محمد گلریز برای تجلیل از چند هنرمند پیشکسوت به روی صحنه آمدند.

اکبر محمدی (نوازنده کلارینت ارکستر سمفونیک تهران) ،‌ رمضان عظیمی(آهنگساز و هنرمند بسیجی)،‌ هادی منتظری(آهنگساز ‌، تنظیم کننده و نوازنده کمانچه) و علیرضا نادری از خوانندگان فولکلور مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم محسن نفر مورد تقدیر قرار گرفت.

در پایان مراسم نیز برگزیدگان بخش‌های رقابتی جشنواره جوایز خود را دریافت کردند.

ترانه سرایی: احمد امیر خلیلی و رضا نیکوکار

آهنگسازی کلاسیک ایرانی: تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح تقدیر: مژگان خوش اندام، شهباز شاهین‌پور

آهنگسازی کلاسیک غیرایرانی و آواز جمعی: تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح تقدیر: شهباز شاهین‌پور، رضا خسروی و مسعود نکویی

آهنگسازی موسیقی روز: تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح تقدیر: امید حجت، سید رضا مرتضوی

گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی: تقدیر از گروه‌های موسیقی «هرای» به سرپرستی نسترن ابوالحسن‌زاده و «سروهای امید» به سرپرستی یونس غلامزاده علم

رتبه برگزیده: گروه موسیقی «آوای کرمانشاه» به سرپرستی علی احمدی

گروههای آواز جمعی: رتبه برگزیده: گروه آوازی «سونات» به سرپرستی محسن بافنده، گروه کر «آرپژ» به سرپرستی محمدرضا عطریان

گروه نوازی موسیقی روز: رتبه برگزیده: گروه موسیقی کاوه آفاق و گروه موسیقی کیا کلهری، کسرا عزیزا

Email this page

نسخه مناسب چاپ