ترامپ: سعودی ها شیوه استفاده از بمب های آمریکایی در یمن را نمی دانند!
سرویس خارجی: رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی وقیحانه به جای قطع حمایت های همه جانبه از ریاض در جنگ یمن و جلوگیری از کشتار وحشیانه کودکان بی گناه این کشور، عدم توانایی رژیم سعودی در استفاده مناسب از بمب?های آمریکایی علیه یمنی ها را عامل این جنایات خواند!
دونالد ترامپ در سخنانی استفاده بدون مهارت عربستان از تسلیحات آمریکایی در جنگ یمن را به باد انتقاد گرفت و حمله سعودی‌ها به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در این کشور جنگ‌زده را محکوم کرد.
ترامپ گفت: فکر می‌کنم این یک وضعیت وحشتناک است، من از اینکه آنچه برای آن اتوبوس مدرسه کودکان یمنی اتفاق افتاد، ببینم، متنفرم؛ وقتی شما چنین صحنه‌ای را می‌بینید، وحشتناک است. رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که دلیل کشتار ۴۰ کودک زیر ۱۵ سال در حمله عربستان سعودی به اتوبوس حامل آنها در شهر «ضحیان» یمن، عدم توانایی سعودی‌ها در استفاده از تسلیحات آمریکایی بوده است.
وی در پاسخ به این که آیا آمریکا باید فروش سلاح به عربستان را متوقف کند، گفت: ما به دقت اوضاع را در یمن رصد می‌کنیم ، من درباره مسائل زیادی با عربستان صحبت می‌کنم اما قطعا با افرادی که نمی‌دانند نباید به اتوبوس مدرسه حمله کنند، حرفی ندارم.
در همین حال، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس نیز در سخنانی گفت: از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ علیه یمن تلاش خواهد کرد.آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس هالیوود و نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز خواستار برقراری آتش‌بس فوری در یمن و حل و فصل همیشگی این جنگ شد. او همچنین اقدام کُند جامعه بین‌الملل را شرم‌آور دانست. «گریت کاپلار» مدیر منطقه ای «یونیسف» در خاورمیانه نیز ضمن نگرانی و ابراز تاسف از ادامه درگیری ها و خشونت ها در یمن، هشدار داد : این کشور به جهنمی برای کودکان یمنی تبدیل شده است.
وی اعلام کرد که به دنبال وخیم شدن اوضاع انسانی در یمن، هر ۱۰ دقیقه یک کودک در این کشور می میرد.در تحولات میدانی نیز،نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با انجام بزرگترین عملیات غافلگیر‌کننده در استان «البیضا»، دهها نفر از فرماندهان تیپ‌ها و گردان های تحت فرمان ائتلاف سعودی را کشتند و شماری از آنها را اسیر کردند.از سوی دیگر، جنگنده های عربستان نیز بیش از ۸۰ بار بندر«الحدیده» یمن را بمباران کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ