ترکیه خواستار انحلال گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه شد
سرویس خارجی: منابع رسانه ای نزدیک به گروه های تروریستی در استان ادلب اعلام کردند که ترکیه خواستار انحلال گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) شده است.

روزنامه سوری الوطن به نقل از این منابع اعلام کرد: جبهه النصره که بخش اصلی گروه تروریستی تحریر الشام را تشکیل می دهد با درخواست ترکیه برای انحلال و ادغام در “الجبهه الوطنیه للتحریر” (جبهه آزادیبخش ملی) که به تازگی تشکیل شده، مخالفت کرده است. گروه تروریستی تحریرالشام تهدید کرده در صورتی که هدف قرار گیرد، تشکیلات جدید را تاسیس خواهد کرد. ترکیه فرماندهان جبهه النصره را به نشستی که سه هفته قبل در آنکارا برای بحث درباره سرنوشت آینده استان ادلب تشکیل شده بود، دعوت کرد و این دستور را به آنان ابلاغ کرد. این منابع اعلام کردند که جبهه النصره به طور قاطع انحلال خود و ادغام در دیگر گروه‌های تروریستی را رد کرده است، زیرا کشورهای منطقه و طرف های بین المللی درباره اعضای خارجی آن و بازگشت آنها به کشورهای خود اختلاف نظر دارند و خواستار سرکوب آنها در خاک سوریه هستند.

همچنین فرماندهان گروه تروریستی تحریر?الشام با تغییر نام این گروه که شاخه القاعده در سوریه به شمار می‌رود نیز مخالفت کرده اند زیرا هیچ تصمیمی به تغییر شیوه مبارزاتی بر اساس عقاید و اصول خود ندارند. این منابع افزودند: گروه تروریستی جبهه النصره به شدت از هدف قرار گرفتن توسط ترکیه هراس دارد، زیرا از اهداف واقعی آنکارا اطلاع ندارد. ارتش ترکیه با راهبردی جدید برای حفظ گروه های تروریستی به ویژه در ادلب هم مرز با کشورش، در حال ادغام گروه های کوچک تروریستی به یک گروه بزرگ برای مقابله با عملیات جدید ارتش سوریه در این استان است.

ارتش ترکیه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ۱۳۹۶) با تجاوز به خاک سوریه با همراهی نیروهای تروریستی موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را با نام ‘شاخه زیتون’ در شهر عفرین در شمال این کشور آغاز کرد. ارتش ترکیه و تروریست?های همراه آن با اشغال شهر عفرین و اطراف آن سبب ناامنی های فراوانی در این منطقه شدند و از ابتدای این تجاوز تاکنون هرج و مرج در شمال سوریه شدت یافته است.

دولت سوریه بارها با اشغالگر خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای این کشور از خاک خود شده است.

در چنین شرایطی ارتش سوریه حمله گروه تروریستی جبهه‌النصره به یکی از مراکز وابسته به ارتش در شمال لاذقیه را ناکام گذاشت. گروه تروریستی جبهه النصره در ساعات اولیه بامداد دیروز به یک مرکز وابسته به ارتش در شهرک “الصراف” واقع در شمال لاذقیه در مرز با ترکیه حمله کرد که ارتش سوریه با مهاجمان درگیر شد و جان چند تن از آن‌ها را گرفت و چندین تن را نیز زخمی کرد و در نهایت موفق شد این مرکز را پس بگیرد.در این حال ارتش سوریه به آخرین پایگاه داعش در استان سویدا حمله کرد.

نیروی هوایی سوریه برای دومین روز متوالی حملات گسترده‌ای را علیه پایگاه‌های داعش در صحرای استان سویدا آغاز کرد و همزمان با این اقدام، نیروهای زمینی هم حملات خود را برای نابودی پایگاه‌های این گروه تروریستی تکمیل کردند.در چنین شرایطی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به قدرت ارتش سوریه اذعان کرد. آویگدور لیبرمن در جریان بازدید از بلندی های جولان اشغالی سوریه گفت: سوریه یک ارتش گسترده و جدید را بنا خواهد کرد.وی افزود: ارتش سوریه به قدرت گذشته خود باز خواهد گشت زیرا ما شاهد هستیم که ارتش سوریه فقط به بازپس گیری خاک این کشور اکتفا نخواهد کرد و سوریه یک ارتش جدید و قدرتمند را بنا می کند.

خبر دیگر اینکه یک روزنامه آمریکایی به نقل از برخی منابع اطلاعاتی از عامل ترور چهار روز قبل دانشمند موشکی سوریه پرده برداشت.نیویورک‌تایمز نوشت: دستگاه جاسوسی موساد عامل ترور «عزیر اسبر» یکی از مهم‌ترین دانشمندان و مغز متفکر صنایع نظامی سوریه در زمینه موشکی است. خودروی حامل دکتر «عزیز اسیر» مدیر پژوهش‌های علمی در شهر «مصیاف» استان «حما» شنبه گذشته هدف یک انفجار مهیب تروریستی قرار گرفت و وی به همراه راننده‌اش، براثر این انفجار جان خود را از دست داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ