تشدید حملات وحشیانه عربستان به صعنا انصارالله تهدید به مقابله به مثل کرد
سرویس خارجی: عربستان سعودی ساعتی پس از تهدید به بمباران «صنعا»، پایتخت یمن، مناطق مسکونی و زیرساخت های این شهر را زیر حملات هوایی کم سابقه خود قرار داد و انصارالله یمن نیز رژیم سعودی را تهدید به حملاتی مشابه به «ریاض» کرد.
به گزارش رسانه های خبری، ائتلاف سعودی به سرکردگی عربستان در بیانیه ای تهدید کرد که به زودی شبکه کاملی از توانایی های پهپادی و مراکز لجستیکی انصارالله یمن را هدف قرار خواهد داد. در همین حال و با گذشت ساعاتی از این بیانیه، جنگنده های عربستان و ائتلاف سعودی با پروازهای گسترده در آسمان «صنعا»، مناطق مختلف این شهر را به شدت بمباران کردند. با عملی شدن تهدیدات ائتلاف سعودی و حملات گسترده جنگنده های عربستان به مناطقی در «صنعا»، منابع رسانه ای از شنیده شدن صدای چندین انفجار مهیب در این شهر خبر دادند.
شبکه خبری «المسیره» اعلام کرد : یک کارخانه مواد غذایی در منطقه «وادی احمد»، در شمال پایتخت و چند منطقه دیگر در این شهر هدف حملات هوایی جنگنده های عربستان و امارات قرار گرفت و خسارت هایی به شماری از خانه های اطراف نیز وارد شد.بر اساس گزارش این شبکه خبری، جنگنده?های سعودی همچنین پارک «۲۱ سپتامبر» شهر «معین» را نیز بمباران کردند. خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز گزارش داد که مقر تیپ یکم زرهی انصار الله ،‌ پایگاه نظامی«الدیلمی»،‌ برخی مواضع در کوه‌های «النهدین» و منطقه «الحصبه» در «صنعا»، هدف حملات هوایی سنگین عربستان قرار گرفته اند و انهدام برخی از این اهداف، منجر به وقوع انفجارهای عظیم شد. به گفته منابع خبری، در این حملات، شماری غیرنظامی کشته و زخمی شدند.
در چنین شرایطی، «علی القحوم»، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن، رژیم سعودی را تهدید به مقابله به مثل نمود و اعلام کرد: جنگ افروزی عربستان و بمباران «صنعا»، پاسخی مشابه را در پی خواهد داشت. «محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز تاکید کرد: حملات ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا نتیجه تشویق، مشارکت و حمایت آمریکایی‌ها از ائتلاف سعودی – اماراتی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ