تفاهمنامه همکاری مرکز مالی و جامعه حسابداران رسمی
 

تفاهمنامه همکاری بین مرکز مالی ایران و جامعه حسابداران رسمی ایران، در سازمان بورس و اوراق بهادار امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این تفاهمنامه در مراسمی که با حضور سید مصطفی رضوی معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار و سید محمد علوی دبیر جامعه حسابداران رسمی ایران و اهالی رسانه برگزار شد، به امضا رسید.

با امضای تفاهمنامه همکاری مرکز مالی و جامعه حسابداران رسمی ایران، مقرر شد سطح آموزشی حسابرسان و بازرسان قانونی از طریق برنامه های بازآموزی و در نهایت کیفیت ارائه اطلاعات به عموم فعالان در بازار سرمایه ایران ارتقا یابد.

رضوی معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار به نقش مرجعیت این نهاد در حوزه مالی اشاره و ابراز امیدواری کرد که این تفاهمنامه زمینه توسعه کمی و کیفی را در هر دو نهاد فراهم کند .

وی با بیان اینکه هم در مرکز مالی ایران و هم جامعه حسابداران رسمی ایران، افراد متخصص و خبره حوزه مالی و حسابداری حضور دارند، افزود: این نهاد دارای اطلاعات دقیق و زمینه ساز فعالیت پژوهشی است و آنچه در حاضر وجود دارد می تواند به بستری برای همکاری های مشترک و عمیق‌تر در زمینه دانش و فناوری های نوین مالی تبدیل شود.

در این مراسم همچنین علوی دبیر جامعه حسابداران رسمی ایران اظهار داشت: افزایش کیفیت حسابرسی از جمله مواردی بوده که همواره بازار سرمایه از ما مطالبه کرده و یکی از متغیرهایی که به رشد کیفیت کمک می کند، افزایش توانمندی حسابرسان از طریق آموزش های تخصصی و کاربردی است.

وی افزود: هم اکنون ۳۰۰ موسسه حسابرسی داریم که ۱۵۰۰ حسابرس رسمی در آن فعالند؛ لذا ظرفیت بسیار خوبی در این بخش به جهت آموزش وجود دارد.

دبیر جامعه حسابداران رسمی ایران گفت: از آنجا که آموزش های دانشگاهی به تنهایی تکاپوی تمام مسئولیت ها و نقش های حرفه ای را نمی کند، در صدد برآمدیم که از طریق مرجعی حرفه ای در سازمان بورس و اوراق بهادار ، استانداردهایی فراتر از آموزش های معمول تعیین و تعریف کنیم تا این آموزش ها ارتقا یابد.

علوی همچنین با استقبال از طرح های مرکز مالی ایران برای ارتقای آموزش افزود: انتظار داریم در آینده نزدیک ارتباط سیستماتیک بین این نهاد و جامعه حسابداران رسمی ایران بر اساس نقشه راه جامع برقرار شود.

خبر دیگر اینکه مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: صندوق های سرمایه گذاری متنوعی وجود دارد که می توانند سرمایه گذاران را در بورس هدایت کند، این صندوق ها حافظ سرمایه سهامداران است.محسن خدابخش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: در پایان معاملات دوشنبه ۱۹ شهریور ۹۷ با افزایش ۴۷۶۴ واحدی به رقم ۱۴۶ هزار و ۹۹۸ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: ارزش کل معاملات دوشنبه ۱۶۲۸ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۱۰۲۵ میلیارد تومان مربوط به بازار بورس و ۶۰۳ میلیارد تومان آن متعلق به بازار فرابورس بود.

خدابخش درباره علت افزایش معاملات بورس گفت: ابزارهای تدارک دیده شده برای سرمایه گذاران در بورس باعث جذب سرمایه شده است.مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با اشاره به اینکه سهم حجم معاملات نقدشونده در بورس بالاست، افزود: افزایش شاخص ها می تواند به ما کمک کند تا شرکت های بیشتری در بورس مشارکت داشته باشند و در طرف مقابل می توانیم شاهد توسعه کسب و کار شرکت ها باشیم.وی ادامه داد: نقدشوندگی در بورس موجب جذب سرمایه گذاران در بورس شده است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس درباره افزایش رشد معاملات برخی از شرکت ها گفت: شرکت های پتروشیمی و معدنی که محصولات صادراتی دارند از رشد بالایی برخوردار بودند و رقابت بالایی را شاهد بودیم.

خدابخش گفت: در معاملات بورس، شرکت های که صادارت محور بودند، بیشترین حاشیه سود را داشتند.همچنین امیر تقی‌خان تجریشی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: باتوجه به شرایط فعلی جامعه این امکان برای سرمایه گذاران وجود دارد تا در بورس سرمایه گذاری کرده و تجریه جدیدی را بدست آورند.

وی گفت: سرمایه گذاری در بورس به تولید و اشتغال کشور هم کمک می کند.کارشناس بورس با اشاره به اینکه فعالیت در بورس یک کار حرفه ای است، افزود: به

سرمایه گذارانی که قصد ورود در بورس را دارند پیشنهاد می شود ابتدا در سهام های اوراق بهادار که سود ثابتی را برای آنها تضمین می کند آغاز کنند و سپس وارد مرحله ریسک پذیر در بازار بورس شوند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ