تماشای خانوادگی جام‌جهانی در ورزشگاه آزادی
 

علاقه مندان به ورزش می توانند همراه با اعضای خانواده، بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ را در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی تماشا کنند.

به گزارش ایسنا، با دستور ناصر محمودی فرد مدیر مجموعه ورزشی آزادی، زیر ساخت های لازم برای نمایش بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه بزرگ آزادی فراهم شده تا علاقه مندان به ورزش بتوانند این مسابقات جذاب و مهیج را همراه با اعضای خانواده خود در بزرگترین مجموعه ورزشی خاورمیانه تماشا کنند.

طبق هماهنگی های صورت گرفته یک نمایشگر بزرگ به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع در قسمت روبروی جایگاه ورزشگاه آزادی کار گذاشته خواهد شد تا تماشاگران از طبقه اول و دوم ضلع غربی ورزشگاه، تماشاگر بازیهای جام جهانی از جمله دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران باشند. این اتفاق برای نخستین بار است که در یک مجموعه ورزشی رخ می دهد و پیش بینی می شود با استقبال علاقه مندان به ورزش در مرحله نخست ۱۰ هزار بلیت فروخته شود.

طی چند روز گذشته موضوع نمایش مسابقات جام جهانی در ورزشگاه آزادی با کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و امور ورزشی شورای اسلامی شهر تهران در میان گذاشته شده و اعضا حداکثر همکاری را برای تحقق این امر داشتند. در صورت موافقت نهادهای دیگر، ویژه برنامه نمایش مسابقات جام جهانی در مجموعه ورزشی آزادی، از فرداهمزمان با بازی افتتاحیه آغاز خواهد شد.

مدت زمان برگزاری این رویداد فرهنگی یک ماه خواهد بود و خانواده های حاضر در مجموعه ورزشی آزادی علاوه بر تماشای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از برنامه های مفرح دیگر بهره مند خواهند شد.لازم به یادآوری است که در زمان برگزاری رقابت های جام جهانی، وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس از سطح شهر تهران به سمت مجموعه ورزشی آزادی و بالعکس دایر خواهد بود.

گفتگوی تلفنی وزیر ورزش با سرمربی تیم ملی

همچنین مسعود سلطانی فر طی گفتگوی تلفنی با کی روش سر مربی تیم ملی ایران از او خواست تمام تلاش خود را برای پیروزی و شادمان کردن مردم به کار گیرد.

سلطانی فر با تقدیر از زحمات سرمربی و کادر فنی تیم ملی ایران ، به کی روش گفت: تیم ملی فوتبال فقط یک تیم ۲۳ نفره نیست، بلکه قلب‌های ۸۰ میلیون ایرانی همراه تیم ملی در جام جهانی است.وزیر ورزش و جوانان تقارن نخستین بازی ایران با عید فطر را به سرمربی تیم ملی یاد آور شد و گفت : این موضوع را به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم در این عید بزرگ، شما عیدی مناسبی به ملت ایران بدهید.

طارمی: شناخت خوبی از مراکش داریم

مهاجم تیم ملی در مورد تحلیلش از رقیبان تیم ملی گفت: راستش را بخواهید تیمی که به جام جهانی می آید حتما تیم خوبی است، اینطور نیست که بگوییم فقط اسپانیا و پرتغال قدرتمند هستند و مراکش هم تیم خوبی است، حتی خود ایران هم قدرت زیادی دارد و فوتبال بازی شانس و اتفاقات است و ما می خواهیم بهترین نتایج را رقم بزنیم.

مهدی طارمی در مورد بازی با مراکش افزود: در این ۷ سال همیشه همدلی در تیم ملی وجود داشته است و هنوز هم همینطور است. تا روزی که کی روش باشد شرایط به همین صورت است چون ایشان نظم را دوست دارند و من فکر می کنم با همدلی که داریم برابر هر حریفی برای موفقیت و پیروزی به زمین می رویم.

مهاجم تیم ملی در مورد آنالیز تیم مراکش اضافه کرد: خیلی خوب مراکش را آنالیز کرده ایم چون این بازی برای ما حکم فینال را دارد. انشاالله بعد از مراکش سراغ آنالیز اسپانیا و پرتغال می رویم ولی اکنون تمام تمرکزمان روی بازی با مراکش است، این تیم یک تیم منسجم است که پرس را خیلی خوب انجام می دهد اما ما هم کارهایی کرده‌ایم که بتوانیم این پرس را بشکنیم.

چالش دیدار مقابل ایران از نگاه هواداران مراکش

هواداران مراکشی دیدار برابر ایران را چالش برانگیز توصیف و اعلام کردند، گلزنی به تیم اول آسیا، بسیار دشوار است.

تعدادی از هواداران تیم ملی مراکش که در نزدیکی میدان سرخ مسکو حضور داشتند، در گفتگو با خبرنگار ایرنا، رویارویی با ایران را چالش برانگیزترین دیدار تیم ملی کشور خود در گروه دوم جام جهانی ۲۰۱۸ دانستند.

بنابر اعلام آنان، حدود چهار هزار هوادار از مراکش برای تشویق تیم ملی این کشور به روسیه سفر کرده اند.

هواداران مراکشی بر این باورند که کارشناسان توقع پیروزی تیم آنان برابر اسپانیا یا پرتغال را ندارد، اما این موضوع درباره ایران صدق نمی کند.

این هواداران تاکید کردند که ایران با هدایت «کارلوس کی روش» تیم خوب، منظم و با تاکتیکی است که گلزنی به آنان کار بسیار دشواری است.آنها معتقدند با این وجود، پیروزی یا کسب تساوی برابر ایران در اولین دیدار جام جهانی منصفانه است.دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و مراکش روز جمعه برگزار می شود.

کی‌روش: تیم خوبم برای دیدار مقابل مراکش آماده است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم گفت تیمش برای دیدار حساس مقابل مراکش به آمادگی کامل رسیده است.

روسیه کارلوس کی‌روش پیش از آغاز تمرین دیروز تیم ملی در کمپ لوکوموتیو مسکو اظهار داشت: در این مدت برای دیدار مقابل مراکش بسیار تمرین کردیم. شکی در این نیست که این دیدار برای ما خیلی مهم است. آرزوی ما این بود که بازی‌های دوستانه بیشتری انجام دهیم اما الان زمان این است که بازیکنان خوب من هیجان خودشان را تخلیه کنند آن‌ها آمادگی کامل را برای تقابل با مراکش دارند.

یکی از خبرنگاران پس از صحبت‌های کی‌روش خطاب به او گفت که مراکش هم همانند ایران آمادگی بالایی برای دیدار مقابل ما دارد. سرمربی تیم ملی درباره این موضوع گفت: من در این مدت تلاش کردم که بگویم تیم مراکش تیمی بسیار متفاوت است. آنها تیمی هستند که نمی‌توانیم بگوییم منحصرا آفریقایی هستند. به دلیل این که اکثر بازیکنان آن‌ها یا در اروپا به دنیا آمده‌اند یا در اروپا بزرگ شده‌اند. آن‌ها تیمی هستند که دانش و کیفیت فوتبال آفریقا و اروپا را دارند. من از این موضوع به خوبی اطلاع دارم چرا که پرتغال هم تقریبا همین طعم و استایل از بازیکنان را در اختیار دارد.‌او افزود: آن‌ها بازیکنان و کادر مربی‌گری خوبی در اختیار دارند ولی مطمئن هستم مراکش هم برای ما احترام زیادی قائل است. آن‌ها یکسری نقاط قوت دارند. به خاطر این که اکثر بازیکنان آنان در یکی دو سال گذشته در کنار هم بازی کرده‌اند و بازیکنان خوبی دارند که در اروپا بازی می‌کنند.

کی‌روش با بیان اینکه تمام این مسائل در حد حرف است گفت: تا زمانی که بازی شروع نشود، نمی‌توان هیچ چیز را قضاوت کرد. هر دو تیم از لحظه شروع بازی تمام تلاش‌شان را خواهند کرد. فقط یک مطلب وجود دارد که من می‌توانم ضمانت بدهم و آن این است که ما در کل زمان بازی می‌جنگیم و تلاش خواهیم کرد که به هدف‌مان برسیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به اظهار نظر رنار مبنی بر این که اگر قبول کند کی‌روش مربی باهوشی است باید تمام نکاتی که تا الان درباره تیم ملی ایران داشته‌اند را دور بریزند تصریح کرد: شما می‌دانید که در فوتبال نتایج و عملکرد شما هستند که فراتر و بلندتر از صدای شما صحبت می‌کند. او هم یک همکار و مربی خوب است و نتایجی هم که کسب کرده همین مطلب را تایید می‌کند. مطمئنا یکسری از شاخص‌های بازی‌مان است که باید از آن‌ها حفاظت کنیم. تلاش خواهیم کرد در بعد حمله و دفاعی کاری را انجام دهیم که به نتیجه برسیم.

کی‌روش ادامه داد: زیبایی جام جهانی به این خاطر است که میلیون‌ها هوادار چشم‌شان به تیم‌های ملی و تیم ملی فوتبال ایران است. همین اتفاق برای مراکش هم رخ می‌دهد. کشور مراکش تقریبا نزدیک به یک میلیون نفر در اسپانیا جمعیت دارد. آن‌ها کشوری هستند مانند ایران که میلیون هوادار داخل کشور و میلیون‌ها هوادار در خارج از کشورشان دارند. مهم‌ترین مطلب هم این است که زمانی که بازی به اتمام برسد هواداران هر دو تیم باید به عملکرد تیم‌شان افتخار کنند. یکی از تیم‌ها بیشتر جشن خواهد گرفت که امیدوارم ایران باشد. کسب افتخار و ایجاد غرور برای ملت ایران مسئولیتی است که ما داریم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ