تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در انتخابات بزرگترین تشکل اقتصادی ایران
مهلت ثبت نام از متقاضیان شرکت در هشتمین دوره انتخابات هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به عنوان بزرگترین تشکل اقتصادی کشور تمدید شد.

به گزارش خبرنگار ما، مهلت قبلی ثبت نام مهندسان متقاضی شرکت در این انتخابات که امروز به پایان رسید، مجدداً تمدید شد.

مهندس محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران دیروز در جمع خبرنگاران با متفاوت خواندن انتخابات این دوره نظام مهندسی نسبت به ادوار گذشته گفت: دو تغییر عمده در برگزاری هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی وجود دارد. اول اینکه اختیارات محلی بیشتری به استان ها اعطا شده است؛ یعنی هر استان با توجه به شرایط خاص خود، تعداد شرکت کنندگان و موقعیت جغرافیایی در چارچوبی که قانون مشخص کرده، دارای اختیاراتی است که می تواند مطابق با آن عمل کند. دوم اینکه مطابق با دستورالعمل های جدید، افراد ذینفع و کسانی که شامل بحث تعارض منافع هستند نمی توانند در انتخابات شرکت کنند. وی افزود: تغییرات در برگزاری انتخابات این دوره سبب شده تا نشاط بیشتری در انتخابات ایجاد شود و روند مطلوب تر و صحیح تری را در برگزاری این انتخابات شاهد باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه این انتخابات بزرگترین انتخابات تشکل های صنفی و حرفه ای کشور است، خاطر نشان کرد: از مجموع ۴۰۰ هزار مهندس عضو این سازمان در سراسر کشور، حدود ۱۱۰ هزار نفر در استان تهران فعالند. مهندس سعیدی عضو هیأت اجرایی انتخابات مذکور هم به خبرنگاران گفت: تاکنون ۱۳۲ نفر برای حضور در هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران کاندیدا شده اند. به گفته وی، اعضای این هیأت شامل ۲۵ نفر از منتخبین جامعه مهندسی هستند که ترکیب داخلی آنها شامل ۱۳ نفر در گروه عمران(مهندسان عمران، نقشه برداری، ترافیک)، ۵ نفر در گروه تأسیسات (مهندسان برق و مکانیک) و ۷ نفر در گروه معماری و شهرسازی(مهندسان معماری و شهرسازی) می شود.

سعیدی ادامه داد: متقاضیان حضور در این هیأت باید پروانه پایه مهندسی در رشته مورد تقاضای خود را داشته باشند و حداقل ۲ سال در این پایه فعالیت کنند. همچنین اشتغال به امور مهندسی مورد تقاضا به صورت ۵ سال مداوم و ۱۰ سال متناوب یکی دیگر از شروط متقاضیان کاندیداتوری انتخابات اخیر است.

وی افزود: اما مهمترین شرط این انتخابات که باعث کاهش تعداد متقاضیان در دوره اخیر و غیردولتی شدن آن شده است، عدم اشتغال در دستگاه های اجرایی و نظارتی مرتبط با قانون نظام مهندسی است.

این عضو هیأت اجرایی انتخابات گفت: پس از احراز صلاحیت کاندیداها، انتخابات هشتمین دوره هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان نیمه مهر امسال برگزار خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ