تمهیدات پیش‌بینی شده شهرداری تهران و پلیس راهور در آستانه مهر ماه
 

سرویس سیاسی – اجتماعی: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از لزوم ایجاد سامانه ثبت تصادفات و تخلفات توسط مردم خبر داد.

به گزارش ایسنا،محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی ستاد استقبال از مهر با بیان این که انجام برخی از تخلفات حق‌الناس است، افزود: اگر مردم در انجام تخلفات لحظه‌ای خودشان را به جای دیگران بگذارند قطعا زشتی قانون‌شکنی را درک می‌کنند. وی با بیان این که تهران تبلور مدیریت کشور است و به همین دلیل مدیریت ترافیک شهر تهران نمادی از توانایی مدیریت است، افزود: بارها دیده‌ام که مقامات سیاسی خارجی که در طول سال‌ها به ایران سفر کرده‌اند از رفتار حادثه‌ساز برخی رانندگان در پایتخت انتقاد دارند و این در حالی است که باید این رفتارهای پرخطر با فرهنگ‌سازی حل شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که شهرداری و پلیس به طور مشترک مسئول برقراری نظم در شهر هستند و باید با کمک یکدیگر تمهیدات خاصی را در نظر بگیرند، نگاه به حل مشکل مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: راه حل رفع ترافیک در شهری مانند تهران ، توسعه پل و بزرگراه نیست. هر چند که شهرسازان بزرگ در دنیا سال‌هاست که به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه معابر و خیابان‌ها مساوی است با حرکت بیشتر خودروها و نمونه بارز آن هم پل دو طبقه صدر است، چرا که مسئولان وقت تصور می‌کردند اگر بزرگراه صدر دو طبقه شود، ترافیک آن نصف می‌شود اما در عمل چه شد؟ دیدیم که وضع پل صدر اگر نگویم که بدتر شد بلکه بهتر از سابق هم نشد و فرق چندانی با گذشته نداشته است. وی گفت: باید به سمت تقویت مدل‌های حمل و نقل عمومی، پیاده‌محور و دوچرخه برویم نه این که همه‌ عادت کرده‌ایم که فضا را برای خودروها بازتر کنیم .

معاون شهردار تهران با بیان این که باید کمک کنیم که معابر اصلاح شود نه این که به سمت ساخت بزرگراه‌های جدید یا افزایش لاین بزرگراه‌های فعلی باشیم،از پل عابر پیاده به عنوان نماد برتری خودرو به انسان یاد کرد و گفت: چرا باید شهروندان را مجبور کنیم که از پل عابر پیاده استفاده کنند تا خودروها تردد راحت‌تری داشته باشند؟

معاون شهردار تهران با بیان این که باید از این به بعد در تصادفات فوتی، معاون حمل و نقل منطقه در محل حادثه حاضر شود، تاکید کرد: در تصادفات شبانگاهی هم هماهنگ خواهیم کرد که شهردار شب در محل حادثه حضور یابد.

پورسیدآقایی با بیان این که یکی از مشکلات شهر تهران سرعت کامیون‌ها است، تاکید کرد: کمک کنید که بتوانیم ۲۰ کیلومتر در ساعت از سرعت کامیون‌ها کم کنیم و قطعا این مهم در کاهش تصادفات کامیون‌ها

موثر است. وی با بیان این که می‌توان از روش‌های هوشمند برای کنترل ترافیک و کاهش تخلفات استفاده کرد، افزود: می‌توان اپلیکیشنی طراحی کرد که مردم فیلم و عکس‌های خود را از تخلفات به طور آنلاین به پلیس ارسال کنند و این یک تجربه موفق در سایر کشورها است. معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که لازم است سامانه ثبت تصادفات و تخلفات با کمک شهرداری و پلیس ایجاد شود، گفت:همچنین پیشنهاد می‌شود که پلیس از مأموران و کارمندان شهرداری به عنوان همیار پلیس و در قالب پلیس نامحسوس استفاده کند.

توزیع کالا در تهران از ساعت ۶ تا ۹ صبح ممنوع می‌شود

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: بنابر مصوبه شورای عالی ترافیک در دو هفته نخست مهر توزیع کالا بین ساعت ۶ تا ۹ صبح در پایتخت ممنوع می شود.

به گزارش ایرنا، شهریار افندی زاده هم در این جلسه، افزود: بنابراین تصمیم، کامیونت‌های توزیع کالا از یکم تا ۱۱ مهر از ساعت ۶ تا ۹ صبح اجازه این امر را نخواهند داشت. وی در باره ساعت کار ادارات و نهادهای عمومی و مراکز آموزشی هم گفت: در این زمینه پیشنهادی به هیات دولت داده شده است که در صورت تصویب ساعت کار ادارات از ساعت هفت تا ۸:۳۰ صبح به صورت شناور باشد.

به گفته افندی زاده، این تصمیم موجب کاهش ترافیک و سرویس دهی بهتر ناوگان حمل و نقل عمومی به شهروندان خواهد شد و بر اساس این پیشنهاد کسری کار کارمندانی که دیرتر در محل کار خود حاضر می شوند را می توان با اضافه کاری در بعدازظهر جبران کرد.

راهکار پلیس برای کاهش تخلفات

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ هم در این جلسه با بیان این که باید جرایم رانندگی به موقع اخذ شود، گفت: یکی از راهکارها برای کاهش تخلفات رانندگی ، گسترش رقم آن است. وی با اشاره به این که تهران شهر متفاوت و غیرقابل مقایسه با سایر کلانشهرهای ایران است، گفت: طی روز شاهد تصادفاتی در تهران به دلایل مختلف هستیم و ما باید بتوانیم با همکاری پلیس و شهرداری تهران خواسته‌های شهروندان را

محقق کنیم. وی با طرح این پرسش که آیا می‌خواهیم وضع ترافیک را بهبود دهیم؟ افزود: اگر پاسخ مثبت باشد باید تغییر رویکرد و برنامه جامعی را در حوزه حمل و نقل داشته باشیم و در اجرای آن تعهد داشته باشیم و بتوانیم پلان‌های اجرایی آن راهم تهیه و نهایی کنیم.

رئیس پلیس راهور تهران تاکید کرد: دیگر نمی‌توان شهر تهران را با روش‌های سنتی اداره کرد و بحث توقفگاه‌های ساکن و غیرمجاز در حاشیه معابر با این تعداد خودرو که حدود چهار میلیون موتورسیکلت و خودرو است و هر کدام دارای ابعاد مختلف هستند را باید با روش جدید و نوین اداره کرد و ما باید به سمت مدیریت هوشمند ترافیک گام برداریم .

عدم مدیریت یکپارچه

وی با بیان این که ما شاهد عدم مدیریت یکپارچه در تهران هستیم گفت: با توجه به این وضع تنها راه حل مشکلات ترافیکی در شهر تهران تعامل است و باید ما این تعامل را بین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و پلیس راهور افزایش دهیم. مهماندار ادامه داد: ما باید از شیوه‌ها و روش‌های جدید و از نرم‌افزارهای نوین برای کاهش بار ترافیک در شهر تهران استفاده کنیم و برای این موضوع باید اولویت‌هایی را در شهر تهران مورد توجه قرار دهیم که در این زمینه هم پیش‌بینی‌هایی در حوزه پلیس راهور صورت گرفته است.

وی تمرکز وشناسایی عوامل آزاردهنده مردم در ترافیک، رضایتمندی آنها و تمرکز بر مناطق پرچالش شهر را از اولویت‌هایی دانست که باید در حوزه ترافیکی به آنها پرداخته شود. رئیس پلیس راهور تهران به دو بال اثرگذار و مهم در حوزه کاهش ترافیک اشاره کرد و گفت: ارتقاء فرهنگ و آموزش از مواردی است که باید در این حوزه مورد توجه قرار بگیرد. وی به موضوع گسترش افزایش جریمه‌ها اشاره کرد و گفت: این که رانندگان پس از خرید و فروش خودرو بتوانند جرائم خود را به راهنمایی و رانندگی پرداخت کنند درست نیست ما باید تدبیری بیندیشیم تا این جرایم در زمان به روزتری واریز و اثرگذار باشد‌. مهماندار با اشاره به این که باید وظایف تمام بخش‌ها در حوزه ترافیکی مشخص و معین باشد، گفت:متولی بخشی از این وظایف نهادهای دولتی هستند اما شهروندان هم در این حوزه وظایفی را برعهده دارند و ما هم انتظار داریم نسبت به وظایف خود عمل کنند و در این زمینه هم باید اطلاع‌رسانی نسبت به وظایف آنها صورت بگیرد. وی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده شهرداری تهران و پلیس راهور در آستانه مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در این زمینه هم از اولیاء دانش‌آموزان انتظار داریم حتما سعی کنند از حمل و نقل عمومی‌و سرویس مدارس برای تردد دانش‌آموزان استفاده کنند.

وی به تغییر ساعت فعالیت کارکنان در دو هفته ابتدایی مهر اشاره کرد و گفت: در شورای ترافیک تهران و استان این ساعت از ۷ تا ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به تایید رسیده است که امیدواریم دولت هم با آن موافقت کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ