تهیه سند توسعه قرآنی استان کرمان
کرمان- خبرنگار اطلاعات: سند توسعه قرآنی استان کرمان بامشارکت فعالان و کارشناسان قرآنی ، حوزه های علمیه و دانشگاهی و دستگاه های فرهنگی و تبلیغی در دست تهیه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جمع خبرنگاران همچنین از فعالیت ۳۰۰ موسسه قرآنی و بیمه ۵۰۰ نفر از فعالان قرآنی در این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۳ دوره نمایشگاه استانی و ۱۲۰۰ نمایشگاه قرآنی در شهرستان های استان برگزار شده است.

محمدرضا علیزاده با تاکید برلزوم انسجام فعالیت های قرآنی یاد آورشد : در ماه مبارک رمضان با برپایی نمایشگاه قرآن ۱۵ هزار جلد قرآن ، مفاتیح و نهج البلاغه تعویض شد. وی در ادامه با اعلام برگزاری جشنواره عکس آیات در آبان ،گفت:این جشنواره در چهار بخش ملی استانی ، مردمی و ویژه برگزار می شود. در این نشست عضو هیات اجرایی جشنواره عکس آیات نیز با اشاره به فعالیت سایت www.ivaquran.ir برای نامنویسی و ارسال آثار ، افزود : ۲۱ مهر مهلت ارسال آثار به این جشنواره به پایان می رسد.مهدی جعفری ، تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه قرآن و عترت ، ارتقای فرهنگ قرآنی و عترتی ، شناسایی استعدادهای بالقوه و تبدیل آن به بالفعل و حمایت از هنرمندان برای تولید آثار ارزشمند را از اهداف جشنواره عکس آیات اعلام کرد.

به گفته وی به سه نفر از برگزیدگان در بخش های ملی، استانی و مردمی تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می شود و در بخش ویژه نیزیک نفر برنده معرفی خواهد شد.در پایان این نشست از پوستر جشنواره ملی عکس آیات رونمایی شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ