توسعه روابط رسانه‌ای میان ایران و جمهوری آذربایجان
معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر چهارروزه خود به باکو با علی حسن‌اف، معاون سیاسی و اجتماعی رئیس‌جمهوری آذربایجان دیدار کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از معاونت امور مطبوعاتی، دیدار حسین انتظامی به همراه هیات رسانه‌ای با علی حسن‌اف به منظور توسعه روابط رسانه‌ای صورت گرفت.
علی حسن‌اف معاون سیاسی و اجتماعی رئیس‌جمهوری آذربایجان در این دیدار با اشاره به وضعیت روابط ایران و آذربایجان گفت: می‌توانم تایید کنم که روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در شرایط خیلی خوبی قرار دارد و در عرصه رسانه‌ای هم ما از توسعه روابط فرهنگی و رسانه‌ای بین دو کشور استقبال می‌کنیم و آمادگی کامل برای تحکیم آن را داریم.او در میان اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی بین دو کشور، نقش صنعت گردشگری در توسعه روابط تجاری، پزشکی و سیاحتی را بسیار بااهمیت دانست و ادامه داد: چند وقت پیش، هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و به زودی هفته فرهنگی ایران نیز در جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد.
حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار گفت: برای جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با جمهوری آذربایجان در همه زمینه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و ما آمادگی داریم با گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه‌ای و تبادل هیئت‌های روزنامه‌نگاری، زمینه آشنایی و علاقه‌مندی شهروندان دو کشور برای سفر به کشور یکدیگر را فراهم کنیم.او در پایان این دیدار در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما توسعه روابط رسانه‌ای را موجب تحکیم و همگرایی دو کشور دانست و گفت: این دیدار هم با این هدف صورت گرفته است. در این دیدار تشویق روزنامه‌نگاران و رسانه‌های دو طرف برای ارتباط بیشتر با همدیگر، توسعه خواهرخواندگی و پیگیری مسائل گردشگری هم مورد توجه قرار گرفت.
معاون امور مطبوعاتی به همراه هیئت رسانه‌ای از روز یکشنبه (۱۹تیرماه) تا پنجشنبه ( ۲۲تیرماه ) به باکو سفر کرده بودند که دیدار با مدیران خبرگزاری‌ها، برگزاری نشست‌های رسانه‌ای مشترک با اصحاب رسانه و دیدار با مقامات فرهنگی و رسانه‌ای جمهوری آذربایجان از برنامه‌های هیئت رسانه‌ای اعزامی به جمهوری آذربایجان در این سفر چهارروزه بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ