جان کری: ترامپ بدترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکاست
سرویس خارجی:وزیر خارجه اسبق آمریکا با انتقاد شدید از دونالد ترامپ، وی را بدترین رئیس جمهوری در طول تاریخ ایالات متحده دانست.جان کری، در مصاحبه ای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را به باد انتقاد گرفت و گفت:‌ فکر می‌کنم که ترامپ را می‌توان به عنوان بدترین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا معرفی کرد، اگرچه او در مدت زمانی که روی کار است موفقیت هایی را به دست آورده اما کاری نکرده که آمریکا ایمن تر و زیباتر شود.

در این حال،«اندرو هال» وکیل پرونده رسوایی واترگیت با بیان این که تاریخ با ترامپ تکرار می شود زیرا شمار بیشتری از دستیاران رئیس جمهوری در دام تحقیقات پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا می افتند، اعلام کرد:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بی تردید استیضاح می شود. در چنین شرایطی،رئیس جمهوری آمریکا درسخنرانی به مناسبت هفدهمین سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر اظهارداشت: تمامی تلاش خود را خواهم کرد که ایالات متحده در معرض هیچ حمله تروریستی قرار نگیرد. از طرفی،«دونالد ترامپ جونیور» پسر ترامپ اعلام کرد: پس ازنگارش یادداشت مخالفین ترامپ در نیویورک‌تایمز، اعتماد رئیس‌جمهوری آمریکا به اطرافیانش کمتر شده و این مساله، پیش بردن کارها را برای وی سخت کرده است.وی گفت:پس از انتشار این مقاله، حلقه افراد مورد اعتماد رئیس‌جمهوری آمریکا محدودتر شده است.

در این حال،«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر شکست سیاست‌های تحریمی واشنگتن، اعلام کرد: آمریکا ابتدا تحریم می کند وبعد تحریم ها را بیشتر افزایش می دهد و سپس در گام آخر به مذاکره روی می آورد.وی گفت: آمریکا نباید انتظار داشه باشد که سیاست های تحریمی این کشور همیشه با موفقیت همراه شوند.

در خبر دیگری،سخنگوی اتحادیه اروپا در واکنش به تهدید آمریکا به تحریم دیوان بین المللی کیفری، از اقدامات این دادگاه حمایت کرد و گفت: قربانیان جنایت  های بین المللی هرکجا که باشند مستحق عدالت هستند و باید جنایتکاران جنگی در هر نقطه ای که پیدا شدند به دادگاه تحویل، محاکمه و مجازات شوند.وی افزود: اتحادیه اروپا همچنان از نقش قانون و تلاش ها برای تحقق عدالت علیه شنیع ترین جنایت ها حمایت می کند و به تمکین از دیوان بین المللی کیفری و فعالیت های این دادگاه ادامه می دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ