جریمه ۲ میلیارد تومانی استقلال در صورت غیبت در سوپرجام
رئیس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ گفت : برنامه لیگ برتر همه جوانب را در نظر گرفته است و امکان برگزاری دیرتر این بازی‌ها وجود نداشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سوپر جام فوتبال ایران ساعت ۱۸:۴۵ بیست و نهم تیر بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد تا شهر آورد ۸۷ در چارچوب سوپر جام باشد. با این حال باشگاه استقلال با آوردن دلایلی مانند حضور این تیم در اردوهای آماده سازی و احتمال مصدومیت بازیکنانش پیش از آغاز لیگ برتر نمی‌خواهد در این دیدار حاضر شود.

سعید فتاحی ، درباره این ادعای استقلالی‌ها، اظهار داشت: استقلالی‌ها در صورت حاضر نشدن در سوپر جام دو میلیارد تومان جریمه خواهند شد. من حدود ۱۰ روز است که با مسئولان استقلال و خود آقای شفر صحبت می‌کنم. آن‌ها می‌گویند که این بازی دیرتر برگزار شود، اما اگر بخواهیم این دیدار را دیرتر برگزار کنیم با بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا که خود تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آن حضور دارند، تداخل ایجاد می‌شود و سبب فشرده شدن بازی‌های‌شان می‌شود.

رئیس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ درباره مصاحبه نکونام که به قوانین نقل‌ و انتقالاتی سازمان لیگ اعتراض کرده بود و آن را حق‌کشی تیم‌های لیگ یکی دانست، توضیح داد: نکونام با من صحبت کرده بود. کار او اشتباه است که درباره این موضوع دوباره مصاحبه کرد. من به او گفته بودم که حرفت منطقی است و پی گیر این کار هستم اما وقتی او وارد مصاحبه می‌شود دیگر حق دفاع نمی‌گذارد. قانون بازیکنان زیر ۲۵ سال، قانون جدیدی است که به فوتبال ما کمک می‌کند. حرف نکونام درست است اما من به او گفتم که بگذار من این قانون جدید را جا بیاندازم و سپس استثنای تیم‌های صعود کرده را می‌گیرم.

فتاحی درباره بخش دیگری از صحبت‌های نکونام که گفته بود “لیگ برتر می‌تواند دیرتر آغاز شود”، افزود‌: من برنامه لیگ را برای همه تیم‌های لیگ برتری فرستادم. من آن زمان با این که نکونام به طور رسمی با نساجی قرارداد امضا نکرده بود، او را به جلسه هم‌اندیشی سازمان لیگ درباره برنامه لیگ برتر دعوت کردم اما نیامد. شرایط ویسی هم همین طور بود اما او به جلسه آمد.

رئیس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سئوال که آیا امکان برگزاری دیرتر رقابت‌های لیگ برتر وجود دارد؟ گفت‌: ما زمان نداریم. بازی‌های هفته‌های اول را هفته‌ به هفته‌ برگزار می‌کنیم. دلیل این موضوع هم این است که تیم‌ها تازه از مراحل بدنسازی خارج شده‌اند و همچنین هوا هم گرم است. ما باید فکر همه جوانب را کنیم. این طور نیست که روی هوا کارها را انجام دهیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ