جلسه پنجره سرمایه‌گذاری استان کرمان برگزار شد
کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: جلسه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد.

در این جلسه عملکرد دستگاه‌ها درباره استعلامات طرح‌های آزاد‌راه سیرجان ـ شهربابک و همچنین ایجاد شهرک جدید گردشگری در شهرستان بردسیر، شرکت رها مس گستر دانش کارمانیا (طرح تولید مات مس در شهرستان رفسنجان)، طرح تأسیس نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی شرکت سپنتا نیرو در رفسنجان، شرکت کلوار مس صالح (طرح لیچینگ مس) در شهر بابک و واحد صنعتی کرمان زمرد مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با توجه به صدور مجوزها در پنجره واحد سرمایه‌گذاری گفت: سرمایه‌گذار باید با مراجعه به پنجره واحد و ارائه درخواست صدور مجوزهای انجام یک پروژه، ظرف مدت یک هفته پاسخ استعلامات مورد نیاز خود را دریافت کند.

محمدعلی دهقان تاکید کرد: بروکراسی‌های گسترده اداری یکی از مشکلات و موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری در استان و کشور است و راه‌اندازی پنجره سرمایه‌گذاری راهکاری برای تسهیل و حل مشکلات اداری سرمایه‌گذاران است. ۱۷ دستگاه اصلی استعلام‌دهنده موظفند ظرف یک هفته یا پاسخ استعلام را به طور مثبت به پنجره واحد ارائه کنند و یا اینکه با دلایل موجه، چرایی عدم صدور مجوز را به‌گونه‌ای بیان کنند تا سرمایه‌گذار توجیه شود.

وی با اشاره به عملکرد استان‌های یزد، اصفهان و خراسان‌رضوی در زمینه جذب سرمایه‌گذاری گفت: باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم، تسهیل فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری موجب دلگرمی سرمایه‌گذاران می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ