جنایت جدید آمریکا در سوریه به کشته شدن ۱۵غیرنظامی انجامید
سرویس خارجی: خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که در تازه ترین حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به شهرک هجین در استان دیرالزور در شرق سوریه ۱۵تن کشته شدند.

نیروهای ائتلاف ضد داعش شدیدترین حملات خود را به محله‌های مسکونی شهرک “هجین” واقع در شرق شهر دیرالزور انجام دادند که منجر به کشته شدن ۱۵غیرنظامی شد که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین تعداد زیادی در این حملات زخمی شدند. رامی عبدالرحمان، مدیر مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت‌: در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به شهرک‌های هجین، السوسه و الشفعه واقع در استان دیر الزور ۱۵غیرنظامی از جمله پنج کودک و پنج زن کشته شدند.

خبر دیگر اینکه سازمان هلال احمر سوریه با همکاری سازمان ملل متحد پس از ماه‌ها کارشکنی آمریکا توانست نخستین محموله کمک ها را برای ساکنان اردوگاه آوارگان الرکبان در مرز اردن با این کشور ارسال کند.در خبری دیگر معاون وزیر خارجه سوریه از شرط کشورش برای همکاری با نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه خبر داد. فیصل المقداد تاکید کرد سوریه همانطور که با نمایندگان سابق سازمان ملل متحد همکاری کرده، با «گر پدرسن» نماینده جدید هم به شرطی که از شیوه‌ها و رویکردهای افراد پیش از خود دوری گزیند و وفاداری خود را به تمامیت ارضی و وحدت ملی سوریه نشان دهد و اعلام کند در کنار تروریست‌ها نمی‌ایستد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ