امشب؛ انگلیس ـ کرواسی ساعت ۲۲:۳۰
حضور در فینال رویای شیرین ۲ تیم
 

سرویس ورزشی: پس از مشخص شدن یک پای فینال، امشب هم در ورزشگاه لوژنیکی مسکو در یک بازی فوق‌العاده حساس انگلیس به دیدار کرواسی می‌رود. انگلیس که فقط یک قهرمانی آن هم در سال ۱۹۶۶ در خاک خود را در کارنامه دارد، امیدش به آن است که این بار رویای خود را در روسیه به واقعیت تبدیل کند، آن هم با تعدادی جوان سرحال و آماده که به قول دروازه‌بان خودشان پیکفورد می‌خواهند تاریخ خودشان را بسازند.

در حقیقت اگر انگلستان به فینال راه یابد و قهرمان شود اتفاق فوق‌العاده بزرگ رخ خواهد داد.

نقطه قوت ۳ شیرها (هری‌کین، استونز، مک‌گوایر) و دیگر بلندقامتان این تیم است. انگلیس از نظر آمار و ارقام موفقترین تیم در ضربات شروع مجدد،‌ ایستگاهی و «هوایی» بوده‌اند و بهترین بازیکن را در این زمینه نیز دارا می‌باشند. البته دفاع ۳ نفره آنها همیشه مورد انتقاد بوده و می‌تواند مقابل بازیکنان سرعتی و تکنیکی کرواسی آسیب‌پذیر باشد. ‌جوردن هندرسون هافبک لیورپولی آنها در ۳۰ حضور خود در میدان برای تیم ملی انگلیس هرگز باخت را تجربه نکرده و خوش‌یمن‌ترین بازیکن آنها بوده است. البته آن یک شکست مصلحتی به بلژیک را کنار گذاشته و اکنون به فینال و حتی قهرمانی فکر می‌کنند.

اگر در قاب پایانی روسیه ۲۰۱۸ جام در دستان هری‌کین آرام بگیرد، کشور آن‌ها حداقل تا مدتی رنگ و بوی متفاوتی به خود می‌گیرد و دیگر می‌توانند به چیزی جز آن قهرمانی سال ۱۹۶۶ ببالند. البته در نظرسنجی‌ها و اظهارنظر کارشناسان، انگلیس کمترین شانس را برای قهرمانی دارد.

در روبروی انگلیس تیمی می‌ایستد که به مردان جان‌سخت، شجاع و خستگی‌ناپذیر معروف هستند. کروات‌‌ها که از پلی‌آف پا به جام جهانی گذاشته و حالا خود را در جمع ۴ تیم پایانی می‌بینند برای خلق بزرگترین اتفاق تاریخ فوتبالشان آماده به نظر می‌رسند. از وقتی کرواسی، کرواسی نبود فوتبال مهمترین و محبوبترین ورزش آن منطقه بود. این بار اما آنها از همیشه بهتر بودند و همه چیز برای آنها از همیشه بهتر و مهیاتر بود. آرژانتین به هم ریخته و ایسلند کوچک و نیجریه هم مزاحمتی برای آن ایجاد نکرد و با ۳ برد از ۳ بازی به مرحله حذفی رسیدند. آنجا اما بر خلاف پیش‌بینی‌ها مقابل دانمارک و روسیه کارشان به پنالتی کشیده شد و در این ضربات با خونسردی و هوش راکتیچ و مهارهای سوباسیچ و البته کمی اقبال فرصت یافتند که خاطرات ۹۸ را تکرار و حالا برای حضور در فینال و بردن جام برنامه‌ریزی کنند. دانمارک و روسیه سعی کردند خط هافبک قدرتمند آن‌ها را که در واقع همان نقطه قوت بزرگ کرواسی است فلج کنند درست برعکس آرژانتین و از آنجا که امشب انگلیس بازی بسته‌ای ارائه نمی‌دهد و خیلی دفاع ـ ضد‌حمله‌ای‌ بازی نمی‌کند، مردان دالیچ می‌توانند ۴ میلیون کروات را حداقل برای ساعاتی به شادترین مردم جهان تبدیل کنند. البته خستگی و احتمال مصدومیت بیشتر بازیکنان کرواسی پس از ۲ بازی ۱۲۰‌دقیقه‌ای و ضربات پنالتی را نمی‌توان نادیده گرفت. کرواسی یا انگلیس یک فینالیست تا ساعاتی دیگر در پایتخت روسیه مشخص خواهد شد.

جونیت چاکر، داور دیدار امشب

همچنین جونیت چاکر ترکیه‌ای به عنوان داور مسابقه امشب انگلیس و کرواسی در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی روسیه انتخاب شد.

صدور مجوز تماشای خانوادگی

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: مجوز تماشای خانوادگی بازی‌های نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در ورزشگاه آزادی از سوی شورای تامین استانداری صادر شده است.‌پروانه سلحشوری دیروز در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: با صدور مجوز شورای تامین استانداری تهران امکان تماشای خانوادگی مسابقات فوتبال نیمه‌نهایی جام جهانی فراهم شده است.‌‌وی ادامه داد: امکان تماشای مسابقه فینال جام‌جهانی هم با اخذ مجوز جداگانه در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری فراهم می شود.‌نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: در شرایط فعلی اجتماعی کشور، ایجاد این فرصت ها برای در کنار هم قرار گرفتن خانواده ها می تواند به شور و نشاط اجتماعی کمک کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ