حماس، فلسطینیان را به وحدت با هدف شکستن توطئه ها فراخواند
سرویس خارجی: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن فراخواندن فلسطینیان به اتحاد و یکپارچگی برای خنثی کردن توطئه ها علیه ملت فلسطین، گفت: هدف از ائتلاف های منطقه ای در حال تشکیل، گنجاندن رژیم صهیونیستی در آن و تروریست خواندن مقاومت فلسطین است اما فلسطینیان با وحدت خود می توانند هر توطئه ای را خنثی کنند .

هنیه افزود: هیات حماس به زودی برای مذاکره درباره آشتی ملی، رفع محاصره غزه، برقراری آتش بس ومقابله با تجاوزهای رژیم اشغالگر و بازسازی مساله فلسطین بر پایه اصول محکم، عازم قاهره می شود. وی تاکید کرد، در نشست وحدت و بازگشت که توسط جنبش حماس با حضور رهبران گروه های فلسطینی برگزار شد دفتر سیاسی حماس همه مسائل مربوط به مساله فلسطین از جمله تصمیم آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به آن، برگزاری راهپیمایی بزرگ بازگشت ومحاصره نوار غزه را بررسی واعلام کرد که مساله فلسطین تنها مساله حماس نیست بلکه مسئله ملی است. صالح العاروری معاون دفتر سیاسی حماس هم گفت: دغدغه اعضای دفتر سیاسی حماس، آشتی و بازگشت وحدت و رفع محاصره نوار غزه است وحماس تلاش خود را برای دستیابی به آشتی وتحقق وحدت ملی خواهد کرد وامید است که فلسطینیان در این مسیر گام بردارند.

در این حال یک هیات از جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن سفر به روسیه با معاون وزیر خارجه این کشور دیدار و پیرامون حل و فصل درگیری فلسطین و اسرائیل و تحول اوضاع در نوار غزه بحث و تبادل نظر کرد.

محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی و رهبری جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، روسیه به هیات این جنبش در مسکو ابلاغ کرد که می‌خواهد با موضع این جنبش از نزدیک آشنا شود.

وی گفت: مسکو می‌خواهد در حل بحران‌های منطقه نقش داشته باشد و ما از این مساله حمایت می‌کنیم. خبر دیگر اینکه نظامیان رژیم صهیونیستی دو جوان فلسطینی را در شهرک بیت ریما واقع در شمال غرب رام الله دستگیر وزندانی کردند.نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به منزل فلسطینیان در شهرک بیت ریما، عزیز وائل الریماوی ۲۹ ساله وسامر سامی الریماوی ۲۷ ساله دو اسیر فلسطینی آزاد شده را دستگیر کردند و با خود بردند. همچنین با تشدید درگیری میان فلسطینیان ونظامیان رژیم صهیونیستی شماری از فلسطینیان بر اثر استنشاق گاز اشک آور وگلوله صهیونیست ها زخمی شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ