خطیب جمعه قم: حاکم جامعه اسلامی نباید تبعیضی میان مردم قائل شود
سرویس شهرستانها: امام جمعه موقت قم گفت: یکی از معیارهای امر به معروف در جامعه توجه به عدالت اجتماعی است.

آیت الله سید‌هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس تاکید کرد: تقوای الهی برکات و آثار زیادی در زندگی دارد که رهایی از تنگناهای زندگی توسط مددهای الهی یکی از آثار مهم تقواست.

وی درباره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر افزود: یکی از معیارهای امر به معروف در جامعه توجه به عدالت اجتماعی است. معروفی بالاتر از عدالت اجتماعی در جامعه نداریم و هر فعالیتی که برخلاف عدالت اجتماعی باشد مصداق منکر است.

خطیب جمعه قم گفت: بر اساس آموزه‌های دینی مدیر و حاکم جامعه اسلامی باید با دید یکسان به آحاد جامعه نگاه کند و تبعیضی میان مردم قائل نباشد. مدیر در جامعه اسلامی نباید بین نژادهای مختلف تبعیض قائل شود همه یکسان آفریده شده اند و نباید به بهانه تفاوت رنگ تفاوت در خدمت و بهره مندی از امکانات قائل شد در حالی که پیش از اسلام تبعیض نژادی بیداد می کرد و با ظهور پیامبر اکرم(ص) و اسلام به شدت با این روند مبارزه شد.

حسینی بوشهری افزود: مدیر در جامعه اسلامی نباید خود را از مردم جدا بداند و هر چه را برای خود دوست دارد، برای آحاد مردم هم دوست داشته باشد. اگر چنین دیدگاهی در جامعه اسلامی اجرایی شود جامعه تبدیل به مدینه فاضله می شود و کسی گرسنه نمی ماند و در حق کسی ستم نمی شود. وی تاکید کرد: طبق گفته‌های امام علی(ع) روش زمامداری این است که مردم از عدالت زمامداران ناامید نشوند.

خطیب جمعه قم درباره دیدار مردم قم در ۱۹ دی امسال با رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: نباید منویات ایشان به فراموشی سپرده شود ،معظم له در این دیدار بیانات بسیار مهمی فرمودند که چراغ راه است.

ایشان قیام ۱۹ دی را نقطه عطف برای انقلاب اسلامی دانستند و قم را مادر انقلاب نامیدند و تاکید داشتند انگیزه‌هایی برای تغییر فضای معنوی و انقلابی قم وجود دارد تا روحیه انقلابی را بزداید .

امام جمعه موقت قم گفت: مسئولان باید قدردان مسئولیت خود در خدمت رسانی به مردم باشند و از نهیب دشمن نهراسند و بر سر دشمن فریاد بکشند؛ ۲۲بهمن پیش روی ماست، دشمنان خواب‌ دیده بودند که نتوانیم جشن چهل‌سالگی انقلاب را ببینیم در حالی که برگزاری این جشن تودهنی به دشمن است.

به گفته خطیب جمعه قم، انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی همچون استقلال، اعتمادبه‌نفس، محرومیت‌زدایی و خودباوری داشته است ،لذا دشمن همواره در جهت توطئه افکنی قدم برداشته است .

Email this page

نسخه مناسب چاپ