دشت لاله های واژگون خمین طبیعتی جذاب برای گردشگران
 

اراک – خبرنگار اطلاعات: معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یکی از مناظر دیدنی این شهرستان که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، دشت زیبا و چشم نواز لاله های واژگون است.
حمید رضا مرادی در بازدید از دشت لاله های واژگون خمین افزود: طبیعت بکر و منظره چشم‌ نواز این دشت پُر از لاله در فصل بهار هرساله دوستداران و مشتاقان طبیعت را به سمت خود می‌کشاند.
وی اعلام کرد: لاله‌های واژگون با وجود زیبایی منحصر به فرد دارای عمر کوتاهی هستند که از اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت در این دشت نمایان می شود. او با بیان این‌که به واسطه شکل خاصی که این لاله دارد و بر عکس بودن نام آن راواژگون انتخاب کرده اند، افزود: متاسفانه برخی از افراد پس از حضور در این دشت و با چیدن این گلها خسارات زیادی را به این جاذبه طبیعی و محیط زیست وارد کرده‌اند. مرادی افزود: بیش از ۷ هکتار از دشت ها و کوهپایه های شهرستان خمین محل رویش لاله های واژگون در استان مرکزی است. معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت:این دشت زیبا تکه ای از یک پازل طبیعی خدادادی است که با حذف این تکه کل پازل زیبایی خود را از دست می دهد، بنابراین سعی کنیم در حفظ و نگهداری این پازل زیبا تلاش کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ