دنیا، یک میلیارد گرسنه دارد
*معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد مهم‌ترین راه مبارزه با فقر و گرسنگی را اصلاح فرهنگ مصرف مواد غذایی بیان کرد.

محمدحسین مصدق با اشاره به اینکه روز جهانی غذا در سال ۱۹۴۵ نام‌گذاری شده است و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود، گفت: در دنیا یک میلیارد گرسنه وجود دارد که باعث شده است تا چنین روزی در جهان نهادینه شود تا به فقر غذایی در جهان کمک شود.

وی، مهم‌ترین راه مبارزه با فقر و گرسنگی را اصلاح فرهنگ مصرف مواد غذایی بیان کرد و افزود: امروزه ضرورت دارد تا در کشورمان فرهنگ «گرسنه را سیر کردن» تشویق شود که این فرهنگ را باید در ابتدا از محله خودمان آغاز کنیم؛ چراکه شعار ما در چنین روزی این است که تا سال ۲۰۳۰ هیچ گرسنه‌ای در جهان وجود نداشته باشد.

مصدق، یکی از وظایف ارگان‌های درگیر و مرتبط با روز جهانی غذا را کاهش فقر در کشور دانست و گفت: در حقیقت در این راستا اصلاح الگوی مصرف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه به همان اندازه‌ای که یک میلیارد گرسنه در جهان وجود دارد، به همان اندازه نیز چاقی در جهان وجود دارد که در این راستا باید به دو طرف موضوع نگریسته شوند و به همین دلیل است که اهمیت فرهنگ اصلاح الگوی مصرف نمود بیشتری پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه استان یزد جزء استان‌های درگیر در شاخص‌های مختلف غذایی و سلامت در سطح کشور است، گفت: رتبه استان یزد در چاقی ۱۴، در مصرف نمک ۱۳، در مصرف فست فودها ششم، در کم‌تحرکی پنجم، در دیابت پنجم و در فشارخون نهم است که این آمارها باید اصلاح شوند.

دکتر مصدق در ادامه با تاکید بر اینکه کالای قاچاق به هر شکلی ناسالم است، تأکید کرد: روشن است که بخشی از امر آموزش و نیز کنترل مواد غذایی در جامعه بر عهده نهادهای مسئول است که با معرفی جایگزین‌های مناسب و جلوگیری از ورود مواد غذایی قاچاق، سلامت را برای جامعه به ارمغان آورند.

وی در ارتباط با فرهنگ‌سازی اصلاح الگوی مصرف غذا گفت: خانواده‌ها کلیدی‌ترین و برجسته‌ترین نقش را در این زمینه بر عهده دارند و مهم‌ترین چیز در خانواده‌ها داشتن فرزندی سالم از نظر موادغذایی است.

اودر پایان گفت: قدم اول و مهم‌ترین قدم در این زمینه توجیه مادران است و در مرحله بعد هم مدارس و آموزش و پرورش فرزندان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی یزد هم گفت: متأسفانه مصرف قند، نمک و شکر در کشورمان از نرم طبیعی بالاتر رفته است.رضا مورکیان گفت: هدف ما در سال جاری کاهش مصرف قند، نمک، چربی است و همچنین در راستای ترویج نشان‌گرهای رنگ تغذیه‌ای که بر روی محصولات درج شود و مصرف‌کننده غذای خود را بر اساس نیاز بدن خود انتخاب کند، نیز اهتمام ویژه‌ای داریم.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه مصرف قند، نمک و شکر در کشورمان از نرم طبیعی بالاتر رفته است، گفت: در حقیقت مصرف مواد غذایی باید به سمتی سوق داده شود که سلامت‌محور باشد؛ چراکه میزان مصرف قند، شکر و نمک در استان یزد دو برابر نیاز مصرف است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ