رئیس قوه قضائیه: با مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد می‌کنیم
سرویس خبر: رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این که هیچ رأفتی در برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی وجود نخواهد داشت، به همه کسانی که به فکر ثروت‌های بادآورده و سوء استفاده از التهابات اقتصادی هستند هشدار داد که قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام به سراغ آنها خواهد رفت و قطعاً مجازات خواهند شد.
آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، ارتحال پیامبر اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را پیشاپیش تسلیت گفت و اضافه کرد: محبت اهل بیت(ع) از طرق سیر الی الله است و این محبت از الطاف الهیه و نعمت‌های بزرگی است که برای ما شیعیان وجود دارد.‏
رئیس قوه قضاییه با اشاره به امدادهای ائمه اطهار(ع) به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، افزود: همه مشاهده کردند که در همین راهپیمایی اربعین چگونه آمریکایی‌ها و اذناب آنها خصوصاً جریان‌های وهابی و تکفیری در بوق‌های تبلیغاتی خود می‌دمیدند تا این حرکت عظیم معنوی را مخدوش کنند و بر این اساس سال‌ها مردم را از جنایات داعش می‌ترساندند و سپس بحث گران بودن ارز و کاهش تمایل به حضور در راهپیمایی اربعین را مطرح کردند اما همگان دیدیم که محبت مردم به اهل بیت(ع)، با این قبیل هیاهوهای تبلیغاتی پوچ از بین نمی‌رود و مردم در کنار شیعیان عراق، حرکتی را خلق کردند که نشان داد آرمان‌های عاشورا همچنان زنده است و این دقیقاً همان چیزی است که آمریکا و اذنابش از آن هراس دارند.
او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: راهپیمایی این روز بسیار پرشکوه‌تر و بانشاط‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد و مردم بار دیگر با مشت‌های گره کرده، انزجار خود را از استکبار جهانی و سرکرده آنها یعنی آمریکا نشان دادند.
آیت الله آملی لاریجانی، آمریکا را طاغوت اصلی زمان دانست و ادامه داد: در هر نقطه از جهان که جنایتی علیه مردم اعم از انواع کودتاها و ناامنی‌ها رخ می‌دهد، رد پای آمریکا را می‌توان دید. این روند را چهل سال است که درخصوص جمهوری اسلامی مشاهده می‌کنیم و اگر آمریکا بخواهد بداند که چرا مردم ما از حکام این کشور متنفر هستند می‌تواند نیم نگاهی به فهرست بلندبالای اقدامات گذشته حکام خود علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران بیندازد.‏
‏ آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به راهپیمایی ۱۳آبان یادآور شد: امسال به دلیل نحوه برخورد آمریکایی‌ها با مردم، شاهد حضور معنادار ملت بصیر ایران در سراسر کشور بودیم؛ از این جهت که آمریکا به ویژه در سال‌های اخیر تلاش کرده که با اعمال فشارهای سنگین اقتصادی، مردم را از نظام جمهوری اسلامی جدا کند و اخیراً نیز با به کارگیری سخیف‌ترین ترفندهای عملیات روانی مانند درج روزشمار برای شروع تحریم‌ها، ملت ایران را علیه نظام تحریک کند. در حالی که هرچه توان تبلیغاتی در این زمینه داشته‌اند به کار بسته‌اند اما بازهم شاهد حضور مردم در راهپیمایی علیه استکبار جهانی به ویژه ایالات متحده آمریکا بودیم.
او افزود: ایران اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند و آمریکایی‌ها را با خفت روبرو کرده است. در مقابل چنین عزتی شاهد رفتار حکام سعودی با آن میزان ثروت یا به قول آمریکا آن میزان شیردهی هستیم که مدام از سوی آمریکا تحقیر می‌شوند.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر این که هیات حاکمه آمریکا باید در جهت اصلاح فهم خود گام بردارد و رئیس‌جمهوری این کشور فریب دروغگویی‌های مشاورین خود را نخورد، اضافه کرد: بر اساس این محاسبات غلط تصور کرده‌اند که اگر سه ماه به ایران فشار بیاورند نظام جمهوری اسلامی ساقط می‌شود. راهپیمایی سراسری ۱۳آبان مردم نشان داد که آمریکا باید در این خیال خام باقی بماند زیرا جمهوری اسلامی آبدیده است و مردم ایران نیز در طول تاریخ پرافتخار خود در مقابل قوی‌ترین دشمنان ایستاده‌اند.
* حمایت از سرمایه گذاری سالم‏
آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد تلاطم در بازار و اقتصاد کشور با هدف ایجاد شکاف میان مردم و نظام در ماه‌های اخیر، گفت: در کنار این دشمنی‌ها عده‌ای در داخل به دنبال سودجویی و کسب ثروت‌های بادآورده بودند. ما نیز به این افراد هشدار دادیم که برخوردهایمان جدی و قاطع خواهد بود. مجدداً اعلام می‌کنم که دستگاه قضایی ضمن حمایت کامل از سرمایه گذاری سالم و برخورد با افراد یا نهادهایی که به نحوی بخواهند در مقابل این قبیل سرمایه گذاری‌ها موانعی ایجاد کنند، به شدت با کسانی که تلاش دارند از رخنه‌های امنیتی و اقتصادی برای تحصیل مال و انباشت ثروت بادآورده استفاده کنند مقابله خواهد کرد.
‏‏ بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستورالعمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ