رشد کمی و کیفی باشگاه‌های کتاب دشتی
کاکی – خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی از رشد کمی و کیفی باشگاه‌های کتاب در شهرستان دشتی خبر داد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در جمع مسئولین شهرستان با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب اظهار داشت: با تلاش‌های انجام گرفته و توفیقات و افتخاراتی که حاصل شده امروز کتاب تبدیل به یک رویداد مهم فرهنگی در دشتی شده است.
حمید زارعی افزود: اهدای کتابخانه‌های شخصی توسط شهروندان به مدارس و باشگاه‌ها، ایجاد ایستگاه‌های مطالعه توسط نهادهای دولتی و خصوصی و صنوف، ورود خیرین کتاب جهت ایجاد کتابخانه‌های آموزشگاهی، رشد کمی و کیفی باشگاه‌های کتاب و افزایش کتاب‌های تالیفی موید این ادعا است.
وی اضافه کرد: سال گذشته اولین ستاد هفته کتاب در کشور در شهرستان دشتی تشکیل شد و الگویی شد تا سایر شهرها نیز اقدام به این کار کردند و امسال جدیت ما برای این مهم بیشتر شد.
زارعی ادامه داد: تقویمی که برای این مناسبت بسته شده در قالب دهه کتاب بوده که از ۱۹ آبان آغاز و تا ۲۸ آبان ادامه می‌یابد و۵۲ برنامه پیش‌بینی شده است.
وی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب، جشنواره‌های مختلف با موضوع کتاب، آغاز لیگ کتاب، جشن کتاب، رونمایی از کتاب‌های مولفین دشتی از جمله کلیات فایز دشتی، افتتاح چند کتابخانه آموزشگاهی، دیدار و تجلیل از نویسندگان، تجمع بزرگ باشگاه‌های کتابخوانی در میدان شهید مهدوی، کارگاه‌های مختلف، ایستگاه کتاب، روستاگردی کتاب و برگزاری میز خدمت با حضور فرماندار در کتابخانه عمومی بخشی از برنامه‌های دهه کتاب در دشتی خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ