رهبران کره شمالی و کوبا خواستار حفظ اقتدار در برابر آمریکا شدند
 

سرویس خارجی: «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و«میگوئل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا در نشست مشترکی در پیونگ یانگ، خواستار حفظ اقتدار این دو کشور در برابر آمریکا شدند.
رهبر کره شمالی و رئیس‎ جمهوری کوبا با برگزاری نشستی مشترک در پیونگ یانگ ،با اشاره به تاریخ سوسیالیستی مشترک دو کشور، بر حفظ اقتدارکشورهایشان در برابرایالات متحده تاکید کردند.رهبران کره شمالی و کوبا همچنین بر تقویت روابط راهبردی دو جانبه تاکید و در این باره توافق کردند.اون و دیاز کانل در این دیدار علاوه بر بررسی مسائل منطقه ای و بین المللی ،ابراز امیدواری کردند که کره شمالی و کوبا هرچه سریعتر از تحریم‌های اقتصادی آمریکا رهایی یابند.در این حال،کیم جونگ اون گفت: دیدارم با میگوئل دیاز کانل بیانگر نقطه عطفی در تمایلات برای پیشبرد و حفظ دوستی ابدی میان این دو کشور است.دیاز کانل نیز گفت: تمایل من این است که ضمن حفظ و پیشبرد روابط دوستانه دیرینه و همکاری‌ها، با تمامی چالش‌ها از سوی نیروهای دشمن و متخاصم روبرو شوم. وی تاکید کرد: از استقبال و مهمان نوازی گرم رهبر و دولت کره شمالی خرسندم .
در این حال،منابع رسانه ای از احتمال سفر «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به روسیه در ماه جاری (نوامبر) خبر دادند.در چنین شرایطی،«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا از دیدار خود با «کیم یونگ چول» مرد شماره دو کره شمالی در چند روز آینده در نیویورک خبر داد. پمپئو اظهارداشت: در این دیدار در خصوص خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ و دومین دیدار احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفتگو خواهیم کرد و من انتظار دارم که در این زمینه به پیشرفت واقعی دست یابیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ