روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید متوقف شود
سرویس خارجی: «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به حریم سوریه را حملات خودسرانه خواند و بر لزوم توقف آن تاکید کرد.

ورشینین گفت: ما در ارتباط با تازه‌ترین حملات اسرائیل می گوییم که چنین حملات خودسرانه‌ای به تمامیت ارضی سوریه باید متوقف شود. این مقام روس تصریح کرد: چنین حملاتی وضعیت را بیش از پیش بی‌ثبات می‌کند. وی گفت: هیچ کس نباید در سوریه اقداماتی انجام دهد که از حیطه اهداف مقابله با تروریسم فراتر برود. در همین رابطه «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را نامشروع و غیرقانونی خواند. وی افزود: امنیت اسرائیل اهمیت زیادی برای روسیه دارد اما حملات تل آویو به خاک سوریه نامشروع و غیر قانونی هستند.

خبر دیگر اینکه ساکنان رقه سوریه با برگزاری تظاهرات علیه نیروهای کُرد تحت حمایت آمریکا، اعتراض خود را به حضور نیروهای خارجی اعلام کردند. ساکنان شهر «رقه» سوریه بار دیگر اعتراض خود را علیه حضور شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» و نیروهای خارجی حاضر در این شهر اعلام کردند و پرچم‌های فرانسه و آمریکا را به آتش کشیدند و بار دیگر درخواست خروج نیروهای اشغالگر آمریکا و فرانسه از سوریه را مطرح کردند.

این درحالی است که ژنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا اعلام کرد، احتمالا عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه طبق دستور دونالد ترامپ ظرف هفته‌های آینده آغاز می‌شود. در چنین شرایطی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰این کشور گفت، بشار اسد دشمن آمریکا نیست و واشنگتن باید ازجنگ‌های بی‌معنی دست بردارد.

خانم «تولسی گابارد» عضو دموکرات ایالت «هاوایی» در مجلس نمایندگان آمریکا که اخیرا نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰اعلام کرده، سال ۱۳۹۵ در سفری که به دمشق داشت، با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرده بود. در خبری دیگر «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه به دلیل مطرح شدن برخی خواسته های نامتعارف سیاسی از سوی برخی مقامات لبنان و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، از مخالفت دمشق با حضور این کشورها در روند بازسازی سوریه خبر داد. المقداد گفت: عده ای در بیروت، بروکسل و برخی کشورهای عربی خلیج فارس خود را برای مشارکت در بازسازی سوریه آماده می کنند ولی هیچ کدام از آنها برای ما اهمیتی ندارد زیرا این تصمیم ها به صورت یک جانبه گرفته شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ