روی خط جام جهانی
 

حضور محمد صلاح؛ همچنان نامشخص

وضع محمد صلاح، ستاره تیم ملی مصر برای حضور در ترکیب تیم ملی کشورش همچنان نامشخص است.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی مصر در نخستین دیدار خود در جام جهانی فردا به مصاف تیم ملی اروگوئه خواهد رفت و هنوز وضع محمد صلاح برای حضور در این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اخبار وتصاویر موید آن است که تست‌های پزشکی روی شانه این ستاره گلزن در ترکیب تیم ملی مصر در حال انجام بوده تا مشخص شود آیا صلاح در نخستین دیدار قادر به بازی کردن خواهد بود یا خیر.‌محمد صلاح در روزهای اخیر در تمرینات گروهی تیم ملی هم شرکت کرده اما هراس از تکرار آسیب دیدگی ممکن است در نهایت سبب شود هکتور کوپر در مورد او ریسک نکرده و حداقل در بازی نخست وی را روی نیمکت قرار دهد و در صورت لزوم صلاح وارد میدان شود.

آمریکا، کانادا و مکزیک مشترکاً میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ شدند

در جلسه‌ کنگره فیفا آمریکا، کانادا و مکزیک به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ انتخاب شدند.

به گزارش دیلی میل، جلسه کنگره فیفا عصر دیروز در حالی برگزار شد که محمدرضا ساکت و علی کفاشیان هم از ایران در آن حضور داشتند. تصمیم مهم این کنگره انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ بود که در نهایت با رای کشورها، آمریکا، کانادا و مکزیک به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ انتخاب شدند.جام جهانی ۲۰۲۲ قرار است در کشور قطر برگزار شود و این برای دومین بار است که آسیا میزبان جام جهانی خواهد بود. هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده که جام جهانی قطر ۳۲ تیمه باشد یا ۴۸ تیمه ولی جام جهانی ۲۰۲۶ قطعا با حضور ۴۸ تیم برگزار خواهد شد.

هیرو سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا

پس از اخراج «یولن لوپتگی» از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا، «فرناندو هیرو» تنها در فاصله دو روز مانده به شروع جام جهانی به عنوان جانشین وی معرفی شد.

به گزارش ایرنا، پریروز سرمربی برکنار شده تیم ملی فوتبال اسپانیا از سوی «فلورنتینو پرس» مدیر جاه طلب باشگاه رئال مادرید به عنوان سرمربی این باشگاه انتخاب و این مساله با واکنش تند رئیس فدراسیون اسپانیا روبرو شد.‌دیروز خبر شوکه کننده برکناری لوپتگی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال این کشور به صورت رسمی اعلام و در نهایت از فرناندو هیرو کاپیتان اسبق تیم ملی اسپانیا به عنوان جانشین وی نام برده شد.‌هیرو سرمربی جدید لاروخا سابقه انجام ۱۰۰ بازی ملی و ۵۰۰ بازی باشگاهی در کارنامه خود دارد و همچنین او پیش از این به عنوان مدیر تیم فوتبال اسپانیا فعالیت می‌کرد. هیرو در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به عنوان دستیار «کارلو آنجلوتی» در باشگاه رئال مادرید فعالیت کرده است.

هوش مصنوعی، قهرمان جام جهانی را پیش‌بینی کرد

یک تیم از محققان از یک روش جدید برای تجزیه و تحلیل مجموعه‌ای از داده‌های بزرگ به نام “رویکرد تصادفی جنگل” برای تعیین قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ استفاده کردند.

به گزارش بیزنس اینسایدر، یک مدل جدید از یادگیری ماشین با شبیه‌سازی ۱۰۰ هزار باره مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، تیم ملی اسپانیا را با اختلاف کمی نسبت به تیم ملی آلمان به عنوان قهرمان احتمالی این مسابقات معرفی کرد.‌ تیمی به رهبری “آندریاس گرول” از دانشگاه فنی دورتموند در آلمان، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل آماری را برای شناسایی قهرمان احتمالی جام جهانی ۲۰۱۸ گرد هم آوردند.این تیم ۱۰۰ هزار بار این مسابقات را شبیه‌سازی کرد و از سه روش مختلف مدل‌سازی بر اساس عملکرد تیم‌ها در تمام بازی‌های قبلی از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴ استفاده کرد.مقاله آنها که این هفته منتشر شد، جزئیات روش‌های مورد استفاده را به نام “رویکرد تصادفی جنگل” بیان کرد. مدل محققان شامل عناصر واضحی مانند رتبه‌بندی تیم‌ها توسط فیفا و آمار هر تیم، مانند میانگین سنی ​​و تعداد بازیکنان آنها در لیگ قهرمانان اروپا بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ