روی خط جام جهانی
 

نام فغانی در فهرست نهایی داوران فیفا

علیرضا فغانی داور بین المللی ایران از سوی کمیته داوران فیفا در جمع ۱۲ داور نهایی برای قضاوت در چهار بازی آخر جام جهانی قرار گرفت.

به گزارش مهر، کمیته داوران فیفا دیروز اسامی ۱۲ داور، ۲۶ کمک داور و ۱۰ کمک داور ویدئویی را اعلام کرد که در ۴ مسابقه باقی مانده این جام شانس قضاوت دارند.

در حالی که پیش از این از قاره آسیا فقط علیرضا فغانی و نواف شکرالله از بحرین در فهرست فیفا بودند، اما در فهرست دیروز نام داور بحرینی هم حذف شد و فغانی تنها نماینده آسیا در جام جهانی است. محمدرضا منصوری و رضا سخندان هم تیم داوری فغانی را تشکیل می دهند.

لیپی: بلژیک قهرمان جام می‌شود

سرمربی ایتالیایی درباره جام جهانی روسیه و حضور رونالدو در یوونتوس سخن گفت.

به گزارش ایسنا، مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی که در سال ۲۰۰۶ قهرمانی در جام جهانی را به دست آورد درباره این جام گفت: دیگر کم پیش می‌آید که در فوتبال تیمی از پیش بازنده باشد و شما این موضوع را در جام جهانی دیدید. به همین خاطر است که تیم‌ها الان نزدیک به هم شدند. انگلیس با ذهنیت متفاوتی در جام حاضر بود. فرانسه تیمی جوان و قدرتمند دارد و بلژیک هم از نظر تاکتیکی در سطح بسیار بالایی است. من فکر می‌کنم در نهایت بلژیک قهرمان جام جهانی شود.‌او درباره حضور رونالدو و در پاسخ به این سئوال که ممکن است جو بدی در تیم یوونتوس ایجاد شود گفت: بازیکنان یوونتوس به اندازه کافی باهوش هستند و می‌دانند بازیکنی چون رونالدو باید حقوق بیش‌تری از آن‌ها دریافت کند و فکر نمی‌کنم هیچ مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. حضور رونالدو به سود فوتبال ایتالیا است و سبب پیشرفت تیم و لیگ ایتالیا می‌شود.

لوییس انریکه سرمربی اسپانیا شد

سران فدراسیون فوتبال اسپانیا لوییس انریکه را به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب کردند.

به گزارش ال پاییس، بعد از کنار گذاشتن لوپتگی از هدایت اسپانیا قبل از جام جهانی، فرناندو هیرو در این جام روی نیمکت لاروخا نشست اما اسپانیا در دور دوم حذف شد.سران فدراسیون فوتبال اسپانیا خیلی زود دست به کار شدند و لوییس انریکه، سرمربی پیشین بارسلونا را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کردند.انریکه با بارسلونا موفق به کسب سه گانه (لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا) شد.

ساکرنت: شیوه دفاعی ایران در جام ملت‌ها باید تغییر کند

ساکرنت در گزارشی به معرفی تیم‌های مدعی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا پرداخت.

به گزارش ساکرنت، جام ملت‌های آسیا در اوایل دی ماه امسال در امارات برگزار می‌شود و ۲۴ تیم آسیایی از جمله ایران به دنبال افتخارآفرینی در این دوره هستند.‌ساکرنت با اشاره به حضور پرقدرت تیم‌های ایران، استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و عربستان در این دوره به معرفی مدعیان قهرمان پرداخت و درباره تیم ملی ایران نوشت: شیوه دفاعی تیم ملی ایران شاید در جام جهانی جواب داده باشد ولی در جام ملت‌های آسیا باید تغییر کند چون تیم‌های عراق، ویتنام و یمن در مرحله گروهی این رقابت‌ها نمی‌توانند ایران را تحت فشار قرار دهند. شاگردان کی روش در انتخابی جام جهانی روسیه نشان دادند که شکست دادن تیم‌های آسیایی برای آن‌ها دشوار نیست و حالا به همین خاطر می‌تواند ایران را از مدعیان جدی قهرمانی در امارات دانست.

بیلد: روسها آمونیاک بو می‌کردند

روزنامه‌ی بیلد آلمان گزارش داده که بازیکنان تیم ملی روسیه در بازی‌هایشان مقابل اسپانیا و کرواسی آمونیاک استنشاق کرده‌اند تا به بهبود عملکردشان کمک کند.

یه گزارش “ورزش سه”، بازیکنان روسیه در جام جهانی برای اینکه از نظر جسمی عملکرد بهتری داشته باشند آمونیاک استنشاق می‌کرده‌اند، ماده‌ای که رسماً ممنوع نیست و به عنوان ماده‌ی نیروزای ممنوعه دسته‌بندی نشده است.‌روزنامه‌ی بیلد می‌نویسد ” فدراسیون روسیه طوری برخورد کرد که انگار بو کردن آمونیاک مثل استفاده از شامپو در حمام طبیعی است “.

Email this page

نسخه مناسب چاپ