ساخت سامانه پیشگیری از سرقت شبکه‌های برق در اصفهان
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: ‌سامانه پیشگیری از سرقت شبکه‌های برق توسط کارشناسان امور برق غرب اصفهان طراحی و ساخته شده‌ و تعدادی از این سامانه روی شبکه‌های این امور نصب شده است.

مدیر امور برق غرب اصفهان با بیان اینکه نصب این سامانه روی فیدرها، تاثیر زیادی در کاهش سرقت از شبکه‌های فشار ضعیف داشته است، به ویژگی‌های این سامانه اشاره کرد و افزود: به محض قطع کابل شبکه توسط سارق، پیامکی از طریق این سامانه به واحد بهره برداری و یا پلیس ارسال می‌شود و گروه‌های عملیاتی بلافاصله به محل قطع کابل اعزام می‌شوند.

محمد‌رضا آریان پور، هزینه نصب سامانه پیشگیری از سرقت شبکه‌های برق روی هر فیدر را ۴۰۰هزار تومان اعلام کرد و گفت: تعدادی از این سامانه‌ها به طور آزمایشی در شبکه‌های امور برق غرب اصفهان نصب شده است و در صورت حمایت‌های مالی می‌توان از آنها به صورت گسترده استفاده کرد.

او در ادامه از نصب ۸ سامانه خورشیدی در این امور با مشارکت مشترکان خبر داد و افزود: ۴ سامانه خورشیدی، برق تولیدی را وارد شبکه کرده و هزینه آن را دریافت می‌کنند و ۴ سامانه دیگر در ساختمان‌های شهرداری اصفهان نصب شده است که بخشی از برق مصرفی خود را از انرژی خورشیدی تامین می‌کنند. او گفت: در ۹ ماه امسال ۳۰۰۰ مشترک جدید به شمار مشترکان این امور اضافه

شده است.

مدیر امور برق غرب اصفهان افزود: اگر چه شمار مشترکان این امور در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، حدود ۴ر۳ درصد افزایش داشته است اما در مجموع ۳ درصد افزایش مصرف برق داشته‌ایم.

آریان پور با بیان اینکه ۵۷ درصد برق این امور در بخش خانگی، ۹ درصد در بخش عمومی، ۵ درصد در بخش کشاورزی، ۵ درصد در بخش صنعتی، حدود ۲۰ درصد در سایر مصارف و حدود ۳ درصد نیز در بخش معابر مصرف می‌شود گفت: برای مدیریت مصرف و کاهش انرژی مصرفی معابر، ۸۵۵ چراغ ۱۲۵ وات پر مصرف جیوه‌ای با هزینه‌ای افزون بر ۴۸۰ میلیون تومان به چراغ‌های پر بازده ۲۰ وات ‏LED‏ تبدیل

شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ