سفیر فلسطین در تهران: از یک وجب خاک خود چشم نمی‌پوشیم
 

صلاح زواوی در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز نکبت گفت: ملت فلسطین در شرایط سخت و بغرنجی قرار دارد و به امید خدا به نتیجه پایانی این مشکلات و رهایی از آن مطمئن و خوشبین است.

به گزارش خبرنگار ما، وی با بیان این که زمانی نخست‌وزیر اسرائیل گفته بود سالمندان و بزرگان در فلسطین می‌میرند و افراد کوچک اشغال کشورشان را فراموش می‌کنند، اظهار داشت: زمان و تاریخ ثابت کرد که این حرف دروغی بیش نیست و ملت فلسطین برای آزادی هر وجب از خاک کشورشان می‌جنگند و هرگز این مسأله را فراموش نکردند. زواوی گفت: بیت‌‌المقدس پایتخت ابدی و همیشگی فلسطین بوده و وسعت قدس، وسعت کل فلسطین است.

زواوی افزود: ما از یک وجب از خاک فلسطین هم چشم‌پوشی نخواهیم کرد، و در همین جا درود می‌فرستیم به برادران مبارز از بیت‌المقدس، غزه و کرانه غربی که علیه اسرائیل می‌جنگند.

وی با اشاره به کشتار فلسطینیان در هفتادمین سالروز نکبت اظهار داشت: شمار افرادی که در روز نکبت به دست اسرائیل شهید شدند نزدیک به ۱۶۰ شهید و ۱۲۰۰۰ زخمی است و این قهرمانان با قلبی پر از ایمان و با عشق به شهادت برای دفاع از فلسطین می‌جنگند. زواوی افزود: همچنین از برادر بزرگوارم اسماعیل هنیه که فرزندش در این درگیری‌ها زخمی شده است تشکر می‌کنم. وی گفت: هرکس که در خانواده‌اش اسیر، شهید و معلول نباشد فلسطینی نیست. شما از قهرمانی‌های عهدالتمیمی دختر فلسطینی که هنوز در زندان است خبر دارید و ما هرگز از هیچ وجبی از خاک فلسطین چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فلسطین از آن ماست و مربوط به اعراب و مسلمانان و مسیحیان است و باید پیشقراول نبرد آزادی کشورمان باشیم و در این راه به برادران عرب و مسلمان احتیاج داریم. وی با بیان این که بزودی کنفرانس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد گفت: کشورهای اسلامی باید به وظیفه خودشان در قبال فلسطین عمل کنند زیرا با سخنرانی دردی دوا نمی‌شود، هر کشور مسلمان باید بگوید که چه کمکی می‌تواند به ملت فلسطین کند. زواوی افزود: آزادی فلسطین با عادی‌سازی روابط با اسرائیل انجام نمی‌شود و اگر دشمن صهیونیستی احساس کند که امت اسلامی متحد است قبل از دست زدن به کارها و جنایات فکر می‌کند.

وی گفت: هر کشور اسلامی اگر چند گردان نیرو به سوی فلسطین اعزام کند آن موقع دشمن فلسطینی می‌فهمد در برابر چه کسی قرار گرفته است.

زواوی با بیان این که مسأله آزادی فلسطین برای من یک مسأله عقیدتی و ایمانی است و اطمینان دارم اسرائیل از بین خواهد رفت، افزود: اگر رهبران ۱۰ کشور اثرگذار اسلامی مشکلات جهان اسلام را بررسی می‌کردند حتماً می‌توانستند راه‌حلی برای وحدت و نزدیکی به یکدیگر پیدا کنند.

وی گفت: صهیونیست‌ها قهرمان و جنگجو نیستند آنها بزدل هستند ولی متأسفانه از شرایط جهان عرب و اسلام سود می‌برند این در حالی است که اختلافات موجود بین کشورهای اسلامی فقط به اسرائیل کمک می‌کند.

زواوی افزود: اگر علمای جهان اسلام دور هم جمع شوند و مشکلات جهان اسلام را بررسی کنند شاید به نتیجه خوبی برسیم.

وی با اشاره به اقدامات نسنجیده رئیس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ یک دیوانه زنجیری است که نزد صهیونیست‌ها بزرگ شده و خودش را به آنها فروخته است. وی افزود: تصمیم‌گیری ترامپ برای اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل کاری است که هیچکس جرأت انجام آن را نداشت. ترامپ می‌تواند اعلام کند که واشنگتن پایتخت اسرائیل است ولی نمی‌تواند پایتخت یک مملکت دیگر را به رژیم صهیونیستی هدیه کند.

زواوی خاطرنشان کرد: ترامپ هیچ اطلاعی از قطعنامه‌های بین‌المللی ندارد و منتقل کردن سفارتخانه‌ها به بیت‌المقدس ما را نمی‌ترساند زیرا ما می‌دانیم نبرد ما برای آزادی فلسطین بسیار طولانی است و من مطمئنم که جهان عرب و اسلام همیشه به این شکل نخواهد ماند. وی افزود: اگر متحد و یکدست باشیم می‌توانیم نقشه‌های ترامپ و دشمن صهیونیستی را نقش بر آب کنیم. زواوی گفت: پروژه اشغال فلسطین از ۳۰۰ سال پیش آغاز شده است و آنها می‌خواهند اسرائیل بزرگ را تشکیل دهند و این طرح شامل قسمتی از صحرای سینا، اردن، سوریه، عراق و یک‌سوم عربستان سعودی و لبنان می‌شود و البته این نقشه را ما شکست خواهیم داد. وی افزود: ما از همه کشورهای جهان که در کنار ما ایستادند و علیه تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس موضع‌گیری کردند و همچنین از جمهوری اسلامی ایران که پیشقراول شکست پروژه صهیونیسم است تشکر می‌کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ