سقوط محبوبیت ترامپ در میان آمریکایی ها به زیر ۳۶ درصد
سرویس خارجی: نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شبکه خبری «سی‌ان‌ان» حاکی ازاین است که محبوبیت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در میان شهروندان این کشوربه ۳۶ درصد کاهش یافته است.

شبکه «سی‌ان‌ان» اعلام کرد: بر اساس نظر سنجی انجام شده میزان رضایتمندی از عملکرد ترامپ در آمریکا از ۴۲ درصد در ماه آگوست به ۳۶ درصد کاهش یافته است.بنابراین نظرسنجی، میزان عدم رضایتمندی از رئیس‌جمهوری آمریکا به ۵۸ درصد افزایش یافته است.طبق نتیجه نظرسنجی این شبکه خبری، افت محبوبیت ترامپ در بین افراد مستقل بسیار زیاد بوده و از ۴۷ درصد در ماه گذشته به ۳۱ درصد کاهش یافته است. در این حال، این نظرسنجی نشان می‌دهد که تنها ۳۲ درصد مردم آمریکا ترامپ را فردی راستگو و قابل اعتماد می‌دانند.همچنین تازه ترین نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه کوینیپیاک نشان می دهد که ۵۵درصد از مردم آمریکا شخص دونالد ترامپ را مناسب ریاست جمهوری این کشور نمی دانند.

در چنین شرایطی،«کوین هاست» رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید گفت: سخنان ترامپ مبنی بر این که افزایش نرخ تولید ناخالص داخلی در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده، اشتباه و نادرست است. در این حال،اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه تحرکات خود برای حضور قدرتمند در انتخابات میاندوره‌ای کنگره این کشور، طرحی برای کاهش مالیات به این مجلس ارائه دادند. در چنین شرایطی،«کریستوفرری» مدیر«اف‌.بی‌‌.آی» آمریکا اعلام کرد:نیروهای امنیتی این کشور در سال گذشته میلادی ۱۲۰ نفر را در ارتباط با مسائل تروریستی بازداشت کردند. در تحولی دیگر،دیوان بین المللی کیفری لاهه در واکنش به تهدید آمریکا به تحریم این دادگاه، گفت: بدون هراس و نگرانی به اقدامات خود ادامه می دهد.دیوان بین‌المللی کیفری تصریح کرد: یک نهاد مستقل و بیطرف بین‌المللی است و حمایت ۱۲۳ کشور در جهان را در اختیار دارد.«میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز از جداسازی مهاجران از خانواده‌های خود در مرزهای آمریکا با مکزیک و عدم جبران خسارت برای خانواده‌های مهاجر جدا شده، از دولت دونالد ترامپ انتقاد کرد. از سویی،نشریه نیوزویک اعلام کرد:اتفاقات اخیر در دوره ریاست جمهوری ترامپ باعث نزدیکتر شدن چین به ایران و کره شمالی شده است.روزنامه نیویورک تایمزنیز در گزارشی اعلام کرد: دولت دونالد ترامپ مشغول بررسی اعمال تحریم علیه مقام‌ها و شرکت‌های چینی در پاسخ به رفتار این کشور با «اویغورها» و دیگر اقلیت‌های مسلمان چینی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ