سلطانی‌فر‌: قلب‌های ۸۰ میلیون نفر همراه تیم ملی است
 

وزیر ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد جام جهانی فوتبال در روسیه صحنه حضور شایسته و آبرومند ایران همراه با انتقال ارزش های اخلاقی و انسانی و تحکیم دوستی ها باشد.

«مسعود سلطانی فر» دیروز در سخنانی که پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان آن را منتشر کرد، اظهار داشت: هر چند تیم ملی در گروه دشواری قرار دارد اما تلاش خود را برای ارائه نمایش جذاب و دیدنی و دفاع از حیثیت فوتبال کشور بکار خواهد گرفت.

وی درباره شرایط تیم ایران در این دوره جام جهانی توضیح داد: جوانان ایران ثابت کرده اند که هر وقت عزم و اراده برای انجام کاری داشتند به موفقیت های بزرگی رسیده اند، این ویژگی ملت ایران است که در سختی ها و مشکلات، با عزم و اراده راسخ، گلیم خود را از آب بیرون می کشند.

مقام عالی ورزش کشور یادآور شد: حتی در زمان جنگ تحمیلی که اکثر کشورهای دنیا حامی صدام بودند، اما ملت ایران با جانفشانی جوانان غیورش به پیروزی رسید. در دوره سازندگی هم با اراده مردم کشور ساخته شد و از آن جایی که هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل عزم و اراده یک ملت بیاستد، امروز هم مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت.

سلطانی فر به هواداران میلیونی فوتبال و علاقه مندان به آن در ایران گریزی زد و گفت: تیم ملی فوتبال تنها یک تیم ۲۳ نفره نیست، بلکه قلب های ۸۰ میلیون ایرانی همراه تیم ملی در جام جهانی است. همه مردم پیروزی های قهرمانان را دوست دارند. مادامی که پرچم کشورشان به اهتزاز در می آید و غرور ملی چند برابر می شود، نشان می دهد که ورزش توانسته به خوبی ایفای نقش کند.

وی به سطح تعاملات ورزشی ایران با کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: ورزش ابزاری برای تقویت تعامل و دوستی بین ملت هاست. بعد از انقلاب اسلامی این امکان وجود دارد که به دلیل مسائل مختلف سیاسی با برخی کشورها قطع رابطه کرده باشیم اما هیچ گاه تعاملات ورزشی ما با دیگر کشورها قطع نشده است. اکنون هم به جام جهانی می رویم تا دوستی ها را تحکیم بخشیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین اظهار امیدواری کرد که جام جهانی فوتبال که بعد از المپیک بزرگترین رویداد ورزشی به شمار می رود و چندین میلیارد بیننده دارد، صحنه حضور خوب و آبرومند ایران توأم با انتقال ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد.سلطانی فر این را هم گفت که تلاش‌هایی انجام شد تا شمار زیادی از ایرانیان از نزدیک دیدارهای تیم ملی را در روسیه را تماشا کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم در باره دعوت «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال از رئیس جمهوری ایران برای حضور در آئین افتتاحیه جام جهانی هم اظهار داشت: «ولادیمیر پوتین» هم از دکترحسن روحانی برای حضور در افتتاحیه جام جهانی دعوت کرده است که تا این لحظه حضور رئیس جمهوری ایران به دلیل ازدحام و برنامه های کاری مهم در آن تاریخ، مشخص نیست.

کی‌روش فعال‌ترین چهره تمرین تیم ملی

سرمربی تیم ملی هر چه به زمان نخستین بازی برابر مراکش نزدیک می شویم با جدیت بیشتری در تمرینات حضور داشته و خودش هم بسیاری از کارها را شخصا انجام می دهد.

تیم ملی ایران در حال آماده سازی است و وقتی کارلوس کی روش با لباس گرمکن در وسط میدان پابه توپ می‌شود یعنی ماجرا جدی تر از همیشه هم هست. کی روش اینروزها با چهره یک ژنرال که سربازانش را برای یک نبرد بزرگ و حماسی آماده می کند در تمرینات حضور پیدا می کند و فعال ترین چهره تمرین تیم ملی هم هست. او پا به پای بازیکنانش تمرین می کند و پا به توپ می‌شود و در چنین شرایطی بازیکنان هم با انگیزه و جدیت بسیار بالایی در تمرین حاضر می شوند.‌چهره کی روش در آخرین تمرین تیم ملی دیگر آن خشم و نارضایتی را نشان نمی‌دهد بلکه او اکنون تابلوی تمرکز و جدیت برای رسیدن به هدف است. او با دقت بالا و تمامی تجاربش کوچکترین مسایل مربوط به تمرین تیم ملی را زیر نظر دارد. درواقع لباس رزم پوشیده و آستین ها را بالا زده تا همه چیز طبق خواسته اش پیش برود. او به خوبی می داند که موفقیت در نخستین مسابقه می تواند به معنای نزدیک شدن به یک موفقیت بزرگ و تاریخی باشد و بعد از حضور در ۴ جام جهانی آنقدر تجربه دارد که بداند در آخرین روزهای منتهی به آغاز مسابقات چگونه باید عمل کند. در حقیقت در کنار قدرت بازیکنان این تجربه بالای کی روش در جام جهانی است که می تواند ایران را در بازی نخست برابر تیم قدرتمند قاره افریقا یعنی مراکش دست بالا قرار دهد.

سردار و جهانبخش را در روسیه تماشا کنید!

همچنین نام دو بازیکن ایرانی در بین ستاره‌های جوانی که کمتر شناخته شده‌اند ولی درخشش احتمالی آنها در جام جهانی ۲۰۱۸ وجود دارد، قرار گرفته است.

مسابقات جام جهانی هر دوره ستاره‌های جوان زیادی را معرفی کرده که راهی تیم‌های اروپایی و حتی باشگاه‌های قدرتمند شده‌اند و توانسته‌اند اسم و رسمی برای خودشان پیدا کنند و در مدت کوتاه برگزاری همین رقابت‌ها، به چهره‌های ویژه‌ای نزد هواداران فوتبال دنیا تبدیل شوند.

پنج‌شنبه شب همین هفته آغاز رسمی بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ با برگزاری دیدار تیم‌های ملی عربستان و روسیه خواهد بود که به همین منظور کارشناسان مطرح بی بی سی اسپورت جدا از ستاره‌های جوانی که در حال حاضر مطرح هستند و در باشگاه‌های بزرگ اروپایی عضویت دارند، بازیکنان جوان و پدیده‌هایی را معرفی کرده که احتمال درخشش آنها در این رقابت‌ها بیشتر از سایر نفرات وجود دارد.‌به اعتقاد کارشناسان بی بی سی اسپورت از بین ۷۳۶ بازیکنی که در فهرست ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی حضور دارند، ۱۵ نفر هستند که توانایی‌های آنها برای فوتبال دنیا شناخته نشده ولی این فرصت را دارند تا در رقابت‌های ۲۰۱۸ خودی نشان دهند تا در عرصه جهانی مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.از بین ۱۵ بازیکنی که مفسران تلویزیونی و رادیویی بی بی سی اسپورت عنوان کرده‌اند فوتبالیست‌های جوان و ناشناخته‌ای هستند ولی دیدن بازی آنها در جام جهانی ارزش دارد، تیم‌های ملی ایران، صربستان و اروگوئه با دو بازیکن بیشترین نماینده را در این بین دارند.

سردار آزمون با عملکرد درخشانی که در تیم ملی و لیگ برتر روسیه داشته و از سوی دیگر علیرضا جهانبخش که توانست در جوانی عنوان آقای گلی لیگ اردیویسه هلند را همراه باشگاه آلکمار به دست آورد، دو بازیکنی هستند که نام آنها در این فهرست ۱۵ نفره پدیده‌های احتمالی جام جهانی آمده و کارشناسان راجع به بازی آنها اظهار نظر کرده‌اند .

افتتاحیه با ویلیامز، رونالدو و گاریفولینا

دو خواننده مطرح بریتانیایی و روسی قرار است که در مراسم افتتاحیه جام جهانی به اجرای موسیقی بپردازند.

فقط دو روز دیگر به آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده است و از هم اکنون همه آماده شروع این تورنمنت بزرگ و جذاب هستند. یکی از بخش‌های جذاب و پرطرفدار جام های جهانی و تورنمنت های بزرگی چون المپیک مراسم افتتاحیه مسابقات است و در روسیه هم برنامه های متنوع و جالبی برای مراسم افتتاحیه در نظر گرفته شده است.

روز پنج شنبه و درست دقایقی قبل از شروع بازی افتتاحیه بین دو تیم روسیه و عربستان، سه ستاره مطرح از عرصه های مختلف روی صحنه خواهند رفت. یکی از این سه ستاره رونالدوی برزیلی است که دوبار توانسته به عنوان بازیکن به مقام قهرمانی در جام جهانی برسد. اما دو ستاره دیگری که قرار است قبل از بازی افتتاحیه برای حاضران در ورزشگاه لوژنیکی اجرا کنند رابی ویلیامز ستاره بریتانیایی موسیقی پاپ و آیدا گاریفولینا خواننده اپرای روس است.

گربه پیشگو؛ عربستان افتتاحیه را می برد

گربه پیشگو روسی هم در پیش بینی جالب توجه از برتری سعودی ها برابر روسیه در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد.

آشیل گربه پیشگو که توسط بانوی روسی به نام آنیان در موزه آرمیتیک سن پطرزبورگ زندگی و پرورش یافته است بیشتر شهرت خود را در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به دست آورد، جایی که پیش بینی او در قهرمانی اسپانیا درست از آب در آمد. این گربه معروف اخیرا در جام کنفدراسیون ها هم پیش بینی های غافلگیرکننده ای داشت از همین رو پیش بینی شکست روسیه در دیدار افتتاحیه از جانب او موجی از نگرانی در این کشور به راه انداخته است.‌آشیل گربه ای ناشنوا است از همین رو صاحب و پرورش دهنده او نمی تواند در پیش بینی هایی که این گربه انجام می دهد دخالتی داشته باشد. نحوه پیش بینی این گربه هم انتخاب غذا از میان دو کاسه مقابل پرچم کشورهاست که این بار او برای بازی افتتاحیه از ظرف غذایی بهره برد که مقابل پرچم عربستان قرار گرفته بود تا همه از شکست روسیه در دیدار افتتاحیه صحبت کنند.

بازی ایران – مراکش در ورزشگاه ۱ میلیارد دلاری

تا سه روز دیگر ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی باید در بندر زیبای سن پطرزبورگ و ورزشگاه مدرن و گران قیمت این شهر به مصاف مراکش برود.

استادیوم کریستوفسکی شهر سن پطرزبورگ به عنوان اولین ورزشگاه از ۹ ورزشگاه فعال در رقابت های جام جهانی میزبان بازی های ایران خواهد بود، ورزشگاهی مدرن و گران قیمت که به تازگی مراحل ساخت و بازسازی آن با مبلغی سنگین و گزاف که در حدود یک میلیارد و یکصد میلیون دلار تخمین زده شده به پایان رسیده است.

خاصیت بزرگ ورزشگاه به مسقف بودن و همین طور تنظیم حرارت داخلی ورزشگاه در زمستان های سرد و سخت بندر برمی گردد که متحرک بودن سقف همین طور زمین چمن ورزشگاه برای بهره بردن از آفتاب کوتاه شهر در نیمی از سال می تواند بیشتر به پویایی این استادیوم مدرن و چمن آن کمک کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ