سلطانی‌فر: همیشه نگاه ویژه‌ای به کشتی داشته‌ایم
 

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ایران مهد کشتی و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد، افزود: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم و امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جمع بندی سفر یک روزه خود به جنوب استان کرمان افزود: متاسفانه جنوب کرمان در دو بخش منابع و مدیریت اماکن ورزشی دچار نارسایی است. منابع ورزشی شامل کمبود فضاهای ورزشی است که پیگیر این مساله بطور ویژه خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این که عملیات تعمیر و تجهیز سیستم سرمایشی فضاهای ورزشی این منطقه باید اجرا شود، اظهار داشت: مدیران ورزشی باید برنامه ریزی دقیقی بر اماکن ورزشی داشته باشند تا جوانان بتوانند بیشترین بهره وری را از این فضاها ببرند.سلطانی فر همچنین گفت: استان کرمان و منطقه جنوبی این استان از ظرفیت های خوب ورزشی برخوردار است که باید زمینه شکوفایی این استعدادها را فراهم کرد.

وزیر ورزش و جوانان تکمیل فضاهای ورزشی را یکی از عوامل مهم شکوفا شدن استعدادهای ورزشی منطقه جنوب کرمان برشمرد و گفت: امیدواریم با تکمیل و تجهیز هر چه سریعتر اماکن ورزشی زمینه شکوفایی بیشتر استعدادهای این منطقه فراهم شود.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی در مورد قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در رقابتهای جهانی گفت: بعد از ۲۲ سال دو تیم آزاد و فرنگی ما همزمان قهرمان جهان شدند که این اتفاق و پیروزی بزرگی است و ما را به آینده کشتی کشور امیدوار می کند.‌سلطانی فر با بیان این که ایران دارای پشتوانه ها و سرمایه های خوبی در زمینه ورزش است، افزود: قهرمانی این نوجوانان عزیز امیدهای آینده در مقطع جوانان و تیم ملی را زنده کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد. همواره در سالیان گذشته چه در مسابقات جهانی و چه در المپیک کشتی یکی از مهمترین رشته های مدال آور ایران بوده است.

وی با باین این که همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم، افزود: امیدوارم این قهرمانی‌ها با حمایت‌های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.

سلطانی فر در این سفر یک روزه اماکن و پروژه های ورزشی شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، رودبار جنوب، قلعه گنج، کهنوج، منوجان را از نزدیک بازدید و مشکلات آن ها را مورد بررسی قرار داد.

وزیر ورزش و جوانان که به دعوت نمایندگان جنوب کرمان دیروز وارد جیرفت شد، در سفری یکروزه بطور فشرده به هفت شهرستان جنوبی این استان سفر کرده و از نزدیک در جریان مشکلات ورزشی این مناطق قرار گرفت.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان یک سوم استان کرمان را تشکیل می دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ