شاخص مثبت سنجش بازار
 

جذابیت بازار سهام در برهه کنونی، بیش از هر مقطع دیگریست، شاهد این مدعا هم حجم نقدینگی است که از ابتدای سال به سمت این بازار روانه شده است به نظر می رسد با ریسک بسیار زیاد بازارهای رقیب، در آینده شاهد تداوم حضور افراد جدید در بازار سهام باشیم.

مسعود سلطان زالی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) بیان کرد: در شرایط کنونی، در باره بازارهای موازی نظیر بانک و ارز نمی توان چشم انداز چندان صعودی را متصور شد در مورد برخی بازار ها مانند مسکن هم، پیش بینی رکود سنگین وجود دارد. وی در ادامه با اشاره به شانس خوب بازار سرمایه برای سرمایه گذاری افزود: با توجه به افزایش نوسان بازارهای رقیب و به تبع آن افزایش ریسک برای سرمایه گذاری، شانس بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیش از دیگر بازارها به نظر می رسد. مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به جزییات گزارش های مالی شرکت ها اشاره کرد و در توضیح اقبال خوب بازار نسبت به انتشار گزارش های ۹ ماهه بیان کرد: نتایج گزارش های ماهانه و فصلی منتشر شده تا کنون حاکی از نتایج مطلوبی است در این مورد به نظر

می رسد در پایان سال شاهد انتشار عملکرد مالی مناسب از بسیاری از شرکت ها باشیم. وی همچنین در باره ریسک های موجود در بازار و اثرگذاری آن بر صورت های مالی شرکت ها افزود: نکته قابل توجه در مورد عملکرد سه ماهه پایانی سال برخی صنایع است شرایط تحریمی از مهمترین مواردی است که حداقل در کوتاه مدت می تواند برخی شرکت ها را متاثر کند. مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تصریح کرد: بسیاری از شرکت ها به ویژه شرکت های صادرات و واردات محور در حال اتخاذ تصمیمات جدید برای شرایط خرید و فروش با کشور های دیگر هستند به بیانی دیگر، اتخاذ استراتژی های جدید برای عبور از مسیر تحریمی موضوع زمان بری است که اثر آن را از ابتدای سال آینده می توانیم شاهد باشیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ