شفر: خوشحالم که داور نیستم
 

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: داوری شغل بسیار سختی است و خوشحالم که داور نیستم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وینفرد شفر در پایان جلسه هم اندیشی باشگا‌ه‌ها و کمیته داوران گفت: داوری شغل بسیار سختی است و خوشحالم که داور نیستم.وی افزود: باشگاه‌ها، فدراسیون و تلویزیون همیشه باید داوران را حمایت کنند. شاید گاهی بازیکنی از یک تیم محروم شود و بازیکنی از تیم دیگر محروم نشود، همین اتفاقات این سوال را به وجود می‌آورد چرا همیشه یک بازیکن و یک تیم محروم می‌شود. ۱۵ سال قبل هم در آلمان مشکلی مشابه این مساله وجود داشت این شغل داوران است به همین خاطر تلاش شد تا حقوق بیشتری به آنها پرداخت شود،‌شغل داوران بسیار سخت و مشکل است. طبیعی است شاید هر باشگاهی وقتی که

می بازد بخواهد در مورد داوری صحبت کند به همین خاطر باشگاه‌ها وفدراسیون باید به داوران کمک کنند. فقط داوران مرتکب اشتباه نمی‌شوند ما و شبکه‌های تلویزیونی هم دچار اشتباه می‌شویم و نباید اینقدر اشتباه داوران را بزرگ کرد.

سرمربی استقلال تاکید کرد: باید به داوران کمک کرد. نمی‌دانم هر چند وقت یکبار برای داوران جلساتی برگزار می‌شود که کنار هم حضور یابند اشتباهات را مشاهده کنند و امتحان بدهند.مثلا در بازی با پدیده ما گلی زدیم که داور آن را آفساید اعلام کرد. ما در جریان بازی هیچ اعتراضی نکردیم و بعد از دیدن فیلم بازی متوجه این اشتباه شدیم. الان در فوتبال آلمان سیستم کنترل ویدئویی وجود دارد و شاید خیلی از آنها از این بابت خوشحال نباشند. وقتی شما در فوتبال آلمان عملکرد داوران را می‌بینید شاید یک تیم از این بابت سود برده و تیمی ضرر کرده باشد. مثلا بازی اسپانیا و ایتالیا را در جام جهانی نگاه می‌کردم و همه تیم‌هایی که می‌باختند در مورد داوری منفی صحبت می‌کردند. باید به داوران قدرت بدهیم و آنها را قوی کنیم. می‌دانم پیشینه داوری در ایران بسیار خوب است بازی فینال المپیک داور ایرانی داشت،‌گاهی تیم‌های ایرانی در مراحل ابتدایی کنار می‌روند اما داورانشان تا پایان مسابقات می‌مانند.

وی در ادامه تاکید کرد: کسی نمی‌تواند فضای مجازی و اینستاگرام را متوقف کند.داوران نباید در بین دو نیمه فضای مجازی را نگاه کنند تا ببینند مردم در مورد عملکردشان چه نظری داده‌اند. باید تمرکز خود را روی بازی بگذارند. دستکاری کردن صفحات مجازی هیچ کاری ندارد و خیلی راحت با پول هر چیزی که دلشان می‌خواهد را در فضای مجازی منتشر کنند. این را می‌دانم که شاید برخی درمورد من هم در فضای مجازی این کار را انجام دهند و چقدر خوب است که من نمی‌توانم فارسی بخوانم.

شفر افزود: داوران باید حقوق بهتری داشته باشند و باید همانند یک داور حرفه‌ای پول بگیرند حدود ۱۵ تا ۲۰ سال قبل این اتفاق در آلمان رخ داد. فدراسیون فوتبال باید از طریق کلاس‌های آموزشی و نشست ‌های هم‌اندیشی در کار آموزش داوران بهتر عمل کند و آنها را قوی‌تر کند و حمایت خوبی داشته باشد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ