صدرنشینی تهران در فدراسیون جهانی بورس ها
رشد ارزش معاملات بورس تهران مقام نخست را در میان اعضای WFEبه دست آورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، پس از تجمیع گزارش عملکرد خود در سال ۲۰۱۸ میلادی جزئیاتی را منتشر کرد که بر اساس آن، ارزش معاملات سهام بورس تهران در سال ۲۰۱۸ نسبت به دوره مشابه گذشته با بیش از ۱۱۲ درصد رشد در صدر جدول قرار گرفت.

براساس این گزارش در بورس تهران در سال ۲۰۱۸ مجموعا حدود ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سهام معامله شده است.بیشترین رشد ارزش معاملات پس از بورس تهران به ترتیب مربوط به بورس های قزاقستان، بحرین، جامائیکا و فرابورس ایران بود.

کل ارزش معاملات سهام در بورس های عضو فدراسیون طی سال گذشته میلادی به بیش از ۹۷ تریلیون دلار بالغ شد که سهم بورس های نیویورک، نزدک، باتس ( BATS) شن ژن و ژاپن بیش از سایر اعضای WFE بود.

نام بورس تهران در سایر نشانگر های فدراسیون هم مطرح شد به گونه ای که ارزش بازار بورس تهران با ۳۵ درصد رشد در سال گذشته میلادی در میان پنج بورس برتر قرار گرفت.

ارزش بازار بورس تهران در پایان سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۴۳ میلیارد دلار رسید و ارزش بازار کل بورس های WFEدر انتهای سال گذشته به رقمی بیش از ۷۴ تریلیون و پانصد میلیارد دلار بالغ شد که بیشترین سهم ، مربوط به بورس های نیویورک، نزدک، ژاپن، شانگهای و هنگ کنگ است.

همچنین عملکرد بورس تهران در میزان بازده شاخص اصلی برای کل سال ۲۰۱۸ به حدود ۶۹ درصد رسید که باعث قرار گرفتن شاخص مزبور در میان پنج بورس دارای بیشترین بازده شد.

از سوی دیگر، بیشترین افت شاخص در سال گذشــته میلادی به ترتیب مربوط به بورس های نامیبیا، شن ژن، مالی دبی، شانگهای و آتن بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ